"У Сумах презентували чергову книгу із проєкту «Сумщина. Велика спадщина»"

27 листопада 2020

Сумщина продовжує ініціювати і втілювати ті чи інші книжкові проєкти, завдяки яким численні шанувальники друкованого слова мають змогу долучитися до літературних новинок, залишатися активними читачами.

Ось і днями в обласному центрі відбулася низка подій, які привернули увагу широкого читацького загалу.

Зокрема, щойно у Фейсбук створено новий онлайн-майданчик #читати модно, про що повідомила Любов Карпенко — директор Департаменту культури, інформаційної політики і туризму Сумської ОДА.

Означений хештег стане своєрідним паролем для читачів: під ним концентруватиметься широка інформація про книжкові новинки слобожанського краю, презентації, виставки, друкуватимуться твори як відомих авторів, так і початківців, словом, це буде справжній майданчик для тих, хто хоче і любить читати.

У межах презентації цього інформаційно-просвітницького починання представлено четверту книгу із проєкту «Сумщина. Велика спадщина» — «Проза. До ХХ століття».

Відповідальний за випуск співупорядник видання письменник Олександр Вертіль, який є власним кореспондентом газети «Урядовий кур’єр» у Сумській області, розповів, що це перша книга майбутнього прозового двотомника, або 4-та із проєкту, що стартував позаторік за фінансової підтримки обласної влади.

Під однією обкладинкою зібрані прозові твори 32 письменників, чиї життя тісно пов’язані із сумським краєм у часовому вимірі від ХVII до ХХ століття, починаючи від Літопису Самовидця і закінчуючи Борисом Антоненком-Давидовичем, Олександром Довженком, Миколою Хвильовим та іншими.

Книга, видана накладом 800 примірників на високому поліграфічному рівні, поповнить головним чином бібліотеки і навчальні заклади Сумщини.

Готовий до друку другий том прози, який відкривається творчістю Івана Багряного. Поряд із визнаними майстрами слова будуть надруковані твори сучасних прозаїків — переважно членів Сумської обласної організації Національної спілки письменників України, а також земляків, які мешкають у різних куточках країни.

Раніше у межах проєкту «Сумщина. Велика спадщина» вийшли книги про художників, поетів та краєзнавців, символами яких стали Давид Бурлюк, Олександр Олесь та Пантелеймон Куліш. 

Світлана АНТОНОВА,
для «Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua