" У Всесвіті понад мільярд планет, де можливе життя"

19 жовтня 2011

Сенсаційні дані, отримані за допомогою космічного телескопа «Кеплер» дозволили NASA припустити існування понад мільярда планет, здатних підтримувати життя.

Такі дані NASA стали відомі після обстеження відносно невеликої ділянки нашої Галактики - Чумацького Шляху. У поле зору телескопа потрапило не більше чотирьохсотої частини небесної сфери. А саме та зона, де розташоване сузір'я Лебідь.

«З 1235 планет 54, швидше за все, знаходяться в так званій зоні життя. Тобто комфортно розташовані біля своїх зірок. Як наша Земля. У крайньому випадку як Марс», - констатують вчені.

Зібрані дані, які стосуються не тільки розташування планет, але і їх розмірів, дозволили зробити статистичні висновки. І побудувати на їх основі компютерну модель. А з її допомогою підрахувати, скільки ж світів можуть бути «заселеними».

«Модель населеності в межах Галактики Чумацький Шлях» (Model of Habitability Within the Milky Way Galaxy) - так назвав своє дослідження Мішель Гованлок з Гавайського університету. І згідно з проведеними розрахунками у нашій Галактиці 1,2 відсотка зірок повинні мати при собі населені планети.

«Якщо згадати, що зірок у Чумацькому Шляху майже 100 мільярдів, то планет, здатних підтримувати життя, набереться більше мільярда», - вважають вчені.

Мішель врахував і те, що в якихось світах міг настати місцевий «кінець світу» - на зразок близького вибуху наднової, що знищила радіацією все живе.

Але навіть такі події, які, як виявилося, не настільки вже рідкісні в нашій Галактиці, не сильно скорочують кількість потенційно населених світів.

«Чумацький Шлях настільки старий, що планеті, яка втратила життя, бракує часу, щоб відродити її. І довести до дуже високого рівня. Аж до цивілізованого», - додав Мішель.

Модель показує, що ближче до центру Галактики шанси знайти населені планети вище, ніж на околицях.

Орест ГОРЯНСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua