Сенсаційні дані, отримані за допомогою космічного телескопа «Кеплер» дозволили NASA припустити існування понад мільярда планет, здатних підтримувати життя.
Такі дані NASA стали відомі після обстеження відносно невеликої ділянки нашої Галактики - Чумацького Шляху. У поле зору телескопа потрапило не більше чотирьохсотої частини небесної сфери. А саме та зона, де розташоване сузір'я Лебідь.
«З 1235 планет 54, швидше за все, знаходяться в так званій зоні життя. Тобто комфортно розташовані біля своїх зірок. Як наша Земля. У крайньому випадку як Марс», - констатують вчені.
Зібрані дані, які стосуються не тільки розташування планет, але і їх розмірів, дозволили зробити статистичні висновки. І побудувати на їх основі комп’ютерну модель. А з її допомогою підрахувати, скільки ж світів можуть бути «заселеними».
«Модель населеності в межах Галактики Чумацький Шлях» (Model of Habitability Within the Milky Way Galaxy) - так назвав своє дослідження Мішель Гованлок з Гавайського університету. І згідно з проведеними розрахунками у нашій Галактиці 1,2 відсотка зірок повинні мати при собі населені планети.
«Якщо згадати, що зірок у Чумацькому Шляху майже 100 мільярдів, то планет, здатних підтримувати життя, набереться більше мільярда», - вважають вчені.
Мішель врахував і те, що в якихось світах міг настати місцевий «кінець світу» - на зразок близького вибуху наднової, що знищила радіацією все живе.
Але навіть такі події, які, як виявилося, не настільки вже рідкісні в нашій Галактиці, не сильно скорочують кількість потенційно населених світів.
«Чумацький Шлях настільки старий, що планеті, яка втратила життя, бракує часу, щоб відродити її. І довести до дуже високого рівня. Аж до цивілізованого», - додав Мішель.
Модель показує, що ближче до центру Галактики шанси знайти населені планети вище, ніж на околицях.
Орест ГОРЯНСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»