"Україна отримає від європейських партнерів 22,6 млн євро на ядерну безпеку та радіаційний захист"

вчора

Україна отримає від європейських партнерів 22,6 млн євро на забезпечення ядерної безпеки, вдосконалення радіаційного захисту та поводження з радіоактивними відходами. Про це повідомляє пресцентр Урядовий портал.

Відповідний проект Угоди про внесок 2024/2025 погодили  у рамках засідання Наглядової ради із впровадження в Україні Інструменту співробітництва з ядерної безпеки.

Зазначене засідання провела сьогодні Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук спільно з директором з питань ядерної енергетики, безпеки та ITER Генерального директорату з питань енергетики Європейської Комісії Яном Панеком та керівником сектору ядерна безпека, GD INTPА Єврокомісії Інте Стокманном. У заході взяли участь - представники Міністерства енергетики та Міністерства охорони здоров’я України, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної інспекції ядерного регулювання України, АТ “НАЕК “Енергоатом, Українського науково-технологічного центру, Представництва Європейського Союзу в Україні, DSA (Норвегія), Спільного офісу підтримки Управління Інструментом з ядерної безпеки в Україні.  

Обговорили поточні і майбутні потреби, а також стан виконання проектів міжнародної технічної допомоги у сфері ядерної безпеки.

Зокрема, у рамках погодженої Угоди про внесок передбачено фінансування низки важливих для України проектів. Серед них:

Всі заходи планується реалізувати упродовж 5 років.

“Вдячні представникам Європейської комісії та норвезьким партнерам за допомогу Україні та небайдужість до нагальних проблем як зони відчуження, так і інших важливих об’єктів. Протягом останніх років Єврокомісія значно розширила обсяг підтримки України в секторі поводження з РАВ та ядерної радіаційної безпеки. Це ресурси, які допомагають покрити широкий спектр наших потреб і проблемних питань. Наразі маємо напрацювання і розуміння щодо реалізації конкретних проектів з радіаційного моніторингу та контролю, аналізу безпеки, відновлення матеріально-технічної бази та різних систем і засобів для наших підпорядкованих підприємств в зоні відчуження та за її межами. Впевнена, що наша подальша співпраця буде плідною та дозволить втілити в життя все заплановане, а отже гарантувати та посилити радіаційну безпеку населенню Україну і світу в цілому”, - наголосила Світлана Гринчук. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua