"Українці одружуються пізніше"

11 квiтня 2012

СТАТИСТИКА. Ранніх шлюбів в Україні небагато, тому прийняті нещодавно зміни до закону про Сімейний кодекс, якими було збільшено шлюбний вік, мало вплинуть на реальне життя, передає ТСН.

«Газета.ua», цитуючи наукового співробітника Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птахи Людмилу Слюсар, зауважує що українці, як і більшість європейців, усе пізніше одружуються. Це пояснюється тим, що сучасна людина повинна досить довго навчатися, здобувати професію, перш ніж стати матеріально незалежною і спроможною утримувати родину.

Шлюбів з жінками, молодшими за 18 років, у 2010 році було понад вісім тисяч, лише 2,7% від загальної кількості.

«Тобто законодавець лише оформив у правовій площині об'єктивний процес збільшення шлюбного віку. Але в експертів є застереження – проблеми матиме якась частина населення, що налаштована на ранній шлюб. Це, як правило, сільська молодь західних регіонів України, а також певні етнічні групи», – сказала Слюсар.

Вона зауважила, що, звичайно, у 17 років людина ще незріла, але коли сім'я дотримується традиційної поведінки і людина налаштована рано взяти шлюб і народити дітей, може, такий союз і буде міцним.

«Закон створить таким громадянам зайві перепони», – наголосила Слюсар.

Фахівець повідомила, що на сьогодні середній шлюбний вік чоловіка – 30 років, жінки – 27 років. Якщо йдеться про перше одруження, то для чоловіка – 26 років, для жінки – 21-24 років. Найбільшою є кількість шлюбів, де нареченій – 21-23 роки, а нареченому – 23-25 років.

При цьому 10-12% українських пар офіційно не реєструють шлюб.

Нагадаємо, Закон про «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо підвищення шлюбного віку» парламент ухвалив 15 березня. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua