" Укрпошта викрила схему масового шахрайства"

19 травня 2016

Керівник Укрпошти Ігор Ткачук звернувся до засобів масової інформації за допомогою в інформуванні населення про масове розповсюдження шахрайських оголошень від імені Укрпошти на прес-брифінгу, який відбувся в інформаційному агентстві «Укрінформ».

Він повідомив, що в мережі Інтернет з’являється велика кількість пропозицій легкого заробітку та створюються інтернет-ресурси, в яких використовуються назва й елементи корпоративного стилю підприємства для вчинення шахрайських дій. Громадянам пропонують роботу зі склеювання конвертів та проводять несанкціонований збір персональних даних і реквізитів банківських карток громадян під виглядом неофіційного дистанційного працевлаштування.

«Підкреслюю: Укрпошта не пропонує роботу зі склеювання конвертів, не збирає персональні дані та реквізити банківських карток під виглядом неофіційного дистанційного працевлаштування, – наголосив керівникУкрпошти Ігор Ткачук. – Також зараз ми працюємо над запобіганням підробки та збуту знаків поштової оплати – марок, конвертів, відбитків штемпельних машин. Через різноманітні інтернет-магазини та за допомогою оголошень шахраї продають фальшиві марки на 20-30% дешевше номіналу. Такі марки зазвичай друкують у підпільних цехах на спеціальному обладнанні. Через шахрайські схеми Укрпошта зазнає репутаційних та фінансових втрат», – сказав Ігор Ткачук.

Очільник підприємства зазначив, що можливість здійснення цих правопорушень виникла через недосконалість законодавства та фактично відсутність покаранняза порушення Правил надання послуг поштового зв’язку.
«Ми підготували зміни до нормативних актів, що регулюють питання про знаки поштової оплати та зміни до Закону «Про поштовий зв’язок». Звертаюся до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, народних депутатів підтримати пропозиції Укрпошти і внести відповідні зміни до законодавства. Вони стосуються визначення понять, з якими працює Укрпошта, зокрема, «електронна поштова марка». Також ми підготували пропозицію відновлення кримінальної відповідальності за підробку знаків поштової оплати, що допоможе нам вберегтися від подібних випадків шахрайства», – зазначив Ігор Ткачук.

Укрпошта звернулася до правоохоронних органів та Служби безпеки України щодо припинення шахрайських дій з використанням іміджу Укрпошти.

Керівник Укрпошти закликав громадян бути пильними, не втягуватися в шахрайські схеми та не повідомляти персональні дані невідомим особам. Ігор Ткачук наголосив, що купувати марки варто лише у відділеннях Укрпошти та на офіційному сайті підприємства.

ДОВІДКОВО

Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України та є національним оператором поштового зв’язку України. На сьогодні Укрпошта надає понад 50 видів послуг в майже 12 тисяч відділень по всій Україні. Штат компанії налічує 76 тисяч працівників, з них 34,5 тисяч – листоноші, 13,7 тисяч – оператори поштового зв’язку.
Завітайте до нас на сайт: www.ukrposhta.ua.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua