"Уряд обіцяє гарячі батареї в оселях"

6 жовтня 2016

Наступного тижня має офіційно стартувати новий опалювальний сезон. Закінчення короткого бабиного літа й різке погіршення погоди на більшій частині території нашої країни спонукають владу активізувати підготовку до осінньо-зимового періоду. Ця тема стала ключовою під час спілкування віце-прем’єр-міністра — міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка з керівництвом областей, що відбулося в стінах Будинку уряду в режимі селекторної наради.

Попри обмеженість фінансових ресурсів та зволікання з розглядом у парламенті ключових законодавчих ініціатив, об’єкти ЖКГ — теплопостачальні об’єкти й водопровідно-каналізаційне господарство — та соціальну сферу технічно повністю підготовлено до опалювального сезону. І ця тема, на думку урядовця, не може бути предметом жодних інформаційних маніпуляцій: «Ситуація стабільна й контрольована урядом. А якісне забезпечення опалювального сезону в нинішніх умовах — питання національної безпеки».

Попереду в нас реформа теплоенергетики, яка має відбуватися паралельно з реформою енергоефективності. Тут ідеться про створення Фонду енергоефективності, вдосконалення механізму нарахування субсидій і можливість їх монетизації. У цьому контексті уряд і суспільство очікують від Верховної Ради ухвалення базового законодавства з реформи ЖКГ. Це зокрема проекти законів «Про ЖКП», «Про комерційний облік», «Про енергетичну ефективність будівель». Готовий уряд подати народним депутатам і законопроект «Про Фонд енергоефективності».

Зокрема перетворення в теплоенергетиці передбачають модернізацію теплопостачальних підприємств шляхом реалізації інвестиційних проектів. «Спочатку ми повинні оздоровити підприємства ТКЕ, реструктурувати борги, вивести їх на стабільний фінансовий рівень. Для цього ми спільно із міжнародними партнерами вже підготували законопроект «Про реструктуризацію боргів теплопостачальних підприємств», — цитує прес-служба Мінрегіону слова Геннадія Зубка.

Так вдасться розблокувати рахунки теплокомуненерго, провести реструктуризацію заборгованості, на яку буде призупинено нарахування штрафів та пені, що сприятиме залученню інвестицій для модернізації галузі.

«Передбачено списання штрафів і пені після того, як теплопостачальні компанії та НАК «Нафтогаз України» виконають договори про реструктуризацію заборгованості, — провадив далі урядовець. — Такий підхід з реформування національної теплоенергетики підтримують наші міжнародні фінансові партнери».

Щоправда, окремі регіони на один або навіть десяту частку відсотка не дотягують до 100% готовності. У житловому секторі це Волинська, Донецька, Запорізька, Херсонська та Київська області. Полтавська, Харківська й Луганська мають «хвости» в соціально-культурній сфері.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик запевнив, що країну забезпечено вугіллям і газом для проходження опалювального сезону. «Підготовка до проходження осінньо-зимового періоду затверджена постановою Кабінету Міністрів, де визначено норми і необхідні запаси на складах, щоб пройти осінньо-зимовий період без будь-яких проблем, — цитує слова урядовця прес-служба Міненерговугілля. — Їх розраховано на мінімальні температури. Зокрема на складах генеруючих компаній вже накопичено понад 1,6 мільйона тонн вугілля».

Триває процес диверсифікації постачання вугілля з інших країн. На сьогодні зафрахтовано понад п’ять суден. А обсяг вугілля, яке країна розраховує отримати за рахунок такої диверсифікації, становить більш як півмільйона тонн. Тобто енергосистема країни не має жодних проблем із забезпеченням енергоносіями. «Ми в повнму обсязі готові й щодо балансів, і щодо запасів», — наголосив профільний міністр.

А причину рішення уряду про встановлення більшої норми закачування газу в підземні сховища Ігор Насалик пояснив певними вірогідними ризиками на довгому шляху постачання вугілля антрацитової групи.

Михайло ЮРЧЕНКО
для «Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua