ПОЗИЦІЯ. Нинішній Кабінет Міністрів за півтора року роботи зробив Україну менш вразливою до впливу можливої світової фінансово-економічної кризи. Таку оцінку висловили під час засідання економічного прес-клубу за участю Прем’єр-міністра Миколи Азарова журналісти та експерти.
«Упродовж окресленого періоду діяльність Кабінету Міністрів дала змогу зменшити дефіцит бюджету. І це є найголовнішим антикризовим заходом, завдяки якому зараз можна говорити, що ми готові до вірогідної світової кризи набагато краще, ніж це було у 2008 році», — наголосив у свою чергу Микола Азаров.
За його словами, набагато простіше відшукати фінансування для дефіциту держбюджету у 2,5%, ніж майже у 20%, як це було у 2009 році: «Якщо ми не зможемо у разі кризи віднайти зовнішні кредитні ресурси у 2,5%, ми закриємо це за рахунок внутрішніх ресурсів. Та й на 2,5% скоротити видатки набагато простіше, ніж на 20%».
Виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко підтвердив, що на думку експертного середовища, нині Україна готова до можливої світової кризи краще за деякі європейські держави.
Реалізація урядової програми з імпортозаміщення та енергозбереження, на думку Прем’єра, дасть змогу заощадити значний обсяг валюти. Крім того, уряд продовжить переговори з РФ про перегляд кабальних для України газових угод 2009 року.
При цьому держава розраховує з 2013 року збільшити видобуток власного газу на півтора мільярда кубометрів на рік. «Ми пішли на великі витрати, і вже починаючи з І-го кварталу наступного року платформи почнуть видобуток на шельфі Чорного моря. Вже з 2013 року Україна отримає додатково приблизно 1,5 мільярда кубометрів газу», — уточнив Микола Азаров.
Наступного року він також не прогнозує значного зниження попиту на український метал на світових ринках, зокрема в Азії. Тому валютні надходження до Держбюджету не зменшаться, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну.
Водночас Кабінет Міністрів стимулюватиме розвиток внутрішнього ринку, зокрема й ринку металу. З наступного року при реалізації інфраструктурних проектів максимально залучатимуться внутрішні ресурси.
Залучення внутрішніх капіталовкладень є необхідною умовою розвитку. Оскільки без зростання обсягів власних інвестицій іноземні інвестори до України не прийдуть.