"Уряд розширив можливості для бронювання працівників ОПК, водоканалів та енергокомпаній"

4 квiтня

За поданням Мінекономіки Кабінет Міністрів України 28 березня ухвалив зміни до порядку бронювання військовозобов'язаних працівників підприємств критичної інфраструктури та підприємств оборонного промислового комплексу. Нові правила дозволять забезпечити стабільну роботу ключових галузей економіки та оборони країни. Про це повідомляє пресцентр Урядовий портал.

Ключові зміни:

«Стабільна робота підприємств критичної інфраструктури — це ключова передумова стійкості держави у воєнний час. Особливо важливою є підтримка підприємств, що забезпечують енергетичну безпеку, теплопостачання, водопостачання та утилізацію відходів. Нові правила бронювання сприятимуть безперервному функціонуванню саме цих важливих підприємств, що є критичними для обороноздатності та економічної стабільності України», – зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

Щоб підприємство могло забронювати своїх працівників, воно має відповідати таким критеріям:

Процес бронювання залишатиметься цифровим та проходитиме через портал Дія за аналогією з чинною процедурою. Відповідальність за формування списків критично важливих підприємств нестимуть Міноборони та відповідні державні органи.

Нагадаємо, що подати заяву на бронювання працівників можна виключно через портал Дія.

Як подати заяву на бронювання працівників через Дію

Підтверджене бронювання буде відображатися у застосунку Резерв+. Якщо бронювання надано після оновлення статусу критично важливого підприємства, воно діятиме на період дії критичності – до 1 року.

Нагадаємо, що статус критично важливого підприємства можуть отримати компанії, які відповідають трьом критеріям, визначених Урядом. Два з них є обов’язковими:

Як отримати статус критично важливого підприємства



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua