"Уряд схвалив Національну стратегію захисту прав дитини у сфері юстиції до 2028 року: основні цілі та завдання"

вчора

14 липня на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено Національну стратегію захисту прав дитини у сфері юстиції на період до 2028 року та затверджено операційний план заходів з її реалізації у 2025–2028 роках. Про це повідомляє пресцентр Урядовий портал.

Документ розроблено Міністерством юстиції у тісній співпраці з Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх та за участі інших органів державної влади і партнерів. Метою стратегії є приведення системи правосуддя щодо дітей у відповідність до міжнародних стандартів, зокрема Конвенції ООН про права дитини, стратегічних документів Ради Європи та рекомендацій Комітету ООН з прав дитини.

Прийняття нової Стратегії обумовлено завершенням дії попередньої Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей на період до 2023 року, новими викликами, що постали перед системою захисту прав дитини в умовах повномасштабної війни, та є вкрай важливим з огляду на обраний курс євроінтеграції та зобов’язання України щодо імплементації міжнародних стандартів у сфері захисту прав дитини.

Основні стратегічні цілі:

Захист прав дітей в умовах збройного конфлікту — зокрема документування та розслідування воєнних злочинів проти дітей, посилення міждержавної співпраці щодо захисту дітей, які виїхали за межі України;

Реформа кримінальної юстиції — впровадження правових та процесуальних гарантій для дітей, які є потерпілими, свідками або перебувають у конфлікті із законом.

Протидія насильству щодо дітей — розвиток міжвідомчої взаємодії, соціально-психологічна підтримка, робота з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Захист прав дітей у цивільному судочинстві — запровадження обов’язкової спеціалізації суддів у сімейних спорах  та забезпечення доступу до послуг з медіації, супровід дитини психологом.

Безпека в цифровому середовищі — запобігання експлуатації дітей в Інтернеті, підвищення цифрової грамотності та безпеки.

Профілактика правопорушень серед дітей — впровадження превентивних програм, розширення доступу до соціальних послуг у громадах.

Реалізація Стратегії забезпечуватиметься через операційний план заходів на 2025–2028 роки. Планом передбачено законодавчі ініціативи за участі Міністерства юстиції, зокрема щодо:

Щорічний моніторинг виконання заходів здійснюватиме Міністерство юстиції України, а оцінку впливу реалізації Стратегії проводитимуть за участю всіх залучених центральних органів виконавчої влади.

Очікуваний результат — формування ефективної системи захисту прав дитини у сфері юстиції, що забезпечує найкращі інтереси кожної дитини, гарантує недопущення повторного травмування та забезпечує доступ до правосуддя на всіх рівнях.

Прийняте рішення є важливим кроком на шляху до побудови системи правосуддя, дружньої до дитини та підтвердженням послідовної політики держави у сфері захисту прав дитини.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua