"Вагомий внесок британських партнерів"

2 лютого 2024

Про спільну роботу українського та британського урядів над стимулюванням бізнесу в Україні, прискорення інвестицій, зменшення ризиків у співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, можливості для жінок у бізнесі йшлося під час зустрічі першого віцепрем’єр-міністра — міністра економіки Юлії Свириденко з Надзвичайним і Повноважним послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Мартіном Гаррісом, повідомляє Мінекономіки.

Цього року робота триватиме в межах Плану Ukraine Facility, Плану вирішення 11 критичних проблем, розробленого спільно зі США, і стратегічних проєктів Мінекономіки. Зокрема, уряд зосередився на розв’язанні першочергових завдань у таких сферах, як конфіскація російських активів, розширення експорту та енергетичних потужностей, повернення українців, оборонна промисловість, доходи бюджету й інвестиції.

«Українська економіка має стати міцною та самодостатньою, тому уряд фокусує увагу на питаннях прискорення інвестицій, розширення програм підтримки бізнесу, зокрема у співпраці з міжнародними партнерами, а також на питаннях зниження воєнних ризиків для бізнесу. Сподіваємося на розширення нашої співпраці з BII та UKEF. Британські підприємства можуть зробити значний внесок в реконструкцію України, і ми очікуємо на реалізацію пілотних проєктів у пріоритетних галузях», — зазначилаЮлія Свириденко.

Сторони обговорили важливість спільного розроблення програм розвитку інфраструктури залучення інвестицій та побудови спроможності агенції з промоції інвестицій у співпраці з London Stock Exchange та TheCityUK, грантових програм для малого і середнього бізнесу. Ішлося про напрацювання техніко-економічних обґрунтувань інвестиційних проєктів для інвесторів з Великої Британії.

Відзначили й спільну роботу над Ukraine Business Compact — ініціативою із залучення приватних інвестицій в Україну, що об’єднала понад 600 британських і світових компаній.

«Ми працюємо, щоб Україна стала частиною глобальних виробничих ланцюгів британських компаній. Ми націлені на запровадження програм змішаного фінансування для провідних промислових проєктів у співпраці із британськими фінансовими установами та агенціями розвитку, такими, як BII, UKEF, GGF», — наголосилаЮлія Свириденко.

Нещодавно в Україні ухвалено Стратегію зменшення гендерного розриву в оплаті праці, й уряд вже почав її реалізовувати. Серед кроків з реалізації державної гендерної політики — масштабування програм зайнятості для підвищення економічної активності жінок. Українська сторона закликала британських колег долучитися до співфінансування грантових програм «єРобота», зокрема компонента «Власна справа» на започаткування або розширення бізнесу.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua