"І добрим словом, і вічною шаною"

Валерій МЕЛЬНИК
8 травня 2012

УВАГА. Майже дев’ять тисяч лучан напередодні Дня Перемоги отримали разову грошову допомогу.

Виплату здійснено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. №1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» згідно із законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань». Розмір її становив залежно від статусу отримувачів від 125 до 2200 гривень.

Нині в обласному центрі Волині проживають 859  інвалідів війни, 1262 учасники бойових дій, 5159 учасників війни, 1537 членів сімей полеглих ветеранів війни. Вони одержали підтримку від держави на загальну суму майже 3,7 мільйона гривень.

Серед ветеранів, які воювали проти нацистських загарбників, — і полковник у відставці Іван Михайлин. Учасник боїв неподалік Мамаєвого кургану добре пам’ятає втрати, яких радянські війська зазнали під час Сталінградської битви, адже на березі Волги поліг майже весь його батальйон. Від смерті молодого командира кулеметно-мінометного взводу врятувало те, що він був двічі поранений і його відправили в тил на лікування.

Після цього Іван Гаврилович брав участь у боях поблизу Орловсько-Курської дуги, у звільненні від окупантів України, Білорусі та Польщі, а також у кровопролитних атаках у Пруссії. Решту життя офіцер, який був ще не один раз поранений, присвятив Радянській армії.

Людей із такими долями, на жаль, серед нас стає дедалі менше. І тому так важливі нині для них підтримка держави і наше з вами добре слово.

У день свого 90-річчя у Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки Іван Михайлин (на світлині — ліворуч) не тільки розповів краєзнавцеві Ігореві Пасюку про свій бойовий  шлях, а й закликав робити все можливе, щоб жахіття війни вже ніколи   не повторилося на нашій землі. Фото Валерыя МЕЛЬНИКА



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua