Кожен ветеран і ветеранка зможуть обрати зручний формат і надавача послуг із психологічної підтримки. На цьому наголосила міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна, коментуючи впровадження 2024 року трирівневої системи надання психологічної допомоги ветеранам, а також ведення Реєстру суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їхніх сімей.
«Кожен ветеран і ветеранка зможуть обрати формат послуг (дистанційно чи очно, індивідуально або груповий) та фахівця, який психологічно супроводжуватиме і підтримуватиме. Важливо зазначити, що завдяки впровадженню реєстру є змога залучати фахових спеціалістів з ментального здоров’я безпосередньо у громадах, бути поряд з ветераном там, де він живе, перебуває і працює», — наголосила очільниця Мінветеранів.
Юлія Лапутіна нагадала, що цього року держава впроваджує безплатну психологічну допомогу для ветеранів та їхніх рідних. Саме тому з ініціативи Мінветеранів уряд ще наприкінці року ухвалив постанову №1270, якою вдосконалено надання психологічної допомоги для ветеранів та членів їхніх родин, а також осіб, прирівняних до них.
Для забезпечення якісного надання послуг Мінветеранів забезпечуватиме функціонування реєстру, здійснюючи якісний добір, підтримку та супровід фахівців, що надаватимуть послуги із психологічної допомоги на підставі поданих в установленому порядку звітів про послуги. Міністерство відшкодовуватиме вартість наданих послуг із психологічної допомоги спеціалізованим закладам будь-якої форми власності, зокрема фізичним особам-підприємцям, які надають такі послуги. Це означає, що вже цього року держава сплачуватиме за надання психологічної допомоги ветеранам та їхнім рідним, тобто допомога буде безплатною для них, повідомляє Мінветеранів.