"Виборче законодавство варто удосконалювати"

5 сiчня 2013

ЗАЯВА

МЗС відреагувало на звіт Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ щодо виборів народних депутатів України

«Ми цінуємо безпрецедентну увагу, продемонстровану міжнародними спостерігачами, зокрема БДІПЛ ОБСЄ, до виборчого процесу в Україні. Свідченням цього стало направлення на запрошення української сторони рекордної кількості в історії моніторингу за парламентськими виборами в Україні спостерігачів — близько 4 тис. — від міжнародних організацій та іноземних держав. При цьому місія БДІПЛ сформована з понад 600 осіб з близько 40 країн. Розглядаємо це як визнання міжнародною спільнотою важливості та особливої ролі України у забезпеченні подальшого демократичного розвитку і стабільності в регіоні», — йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.

Міжнародні спостерігачі ретельно проаналізували процес підготовки української сторони до виборів та забезпечення їх проведення відповідно до чинного українського законодавства і визнаних норм і стандартів у цій сфері. Зокрема в остаточному звіті БДІПЛ ОБСЄ відзначено створення належної законодавчої бази для проведення демократичних виборів в Україні шляхом вчасного ухвалення виборчого законодавства, високо оцінено функціонування Державного реєстру виборців, наголошено на активному характері передвиборчої кампанії.

Окрім цього, міністерство відзначило високу оцінку й неухильне дотримання принципів багатопартійності та змагальності у виборчому процесі. «Це безумовне досягнення України, яка за відносно короткий в історичному плані період забезпечила своє утвердження як європейська демократична країна. Спостерігачі також позитивно відзначили мирний та спокійний характер проведення голосування», — зазначає прес-служба МЗС.

Водночас у звіті вказано на окремі недоліки, виявлені міжнародними місіями у ході моніторингу парламентських виборів у нашій країні. «Ми свідомі того, що виборчий процес в Україні, як і в будь-якій іншій демократичній державі, не позбавлений вад та потребує подальшого удосконалення. У цьому контексті для нас важливі конкретні рекомендації, що містяться в остаточному звіті БДІПЛ ОБСЄ. Українська сторона врахує їх у своїй роботі з покращення виборчого законодавства та приведення його у повну відповідність до найвищих міжнародних норм і стандартів. У цьому процесі ми готові до продовження конструктивної та плідної взаємодії з провідними міжнародними експертами, зокрема БДІПЛ ОБСЄ», — так МЗС розставило акценти щодо перспектив подальшої роботи.

Однак вітчизняне зовнішньополітичне відомство констатувало, що деякі оцінки, які містяться в остаточному звіті БДІПЛ ОБСЄ щодо парламентських виборів, мають помітне політичне забарвлення. 

Відділ новин
«Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua