"Випускники знайшли роботу"

Інна КОСЯНЧУК
13 серпня 2016

Цього року ситуація на ринку праці стає сприятливішою для шукачів роботи: спостерігається стабільний приріст вакансій.  Зокрема, за даними Міжнародного кадрового порталу «Хедхантер», якщо у липні минулого року індекс конкуренції становив 4,5, тобто на одне робоче місце загалом по Україні претендувало 4-5 безробітних, то у березні цього року — 3,8, тобто майже 4 претенденти на одну вакансію, травень же показав зміщення на користь шукача роботи майже на третину — 2,9 (менше трьох претендентів на одну вакансію). Фахівці пояснюють це тим, що чимало компаній змогли подолати кризові тенденції. Поряд зі зростанням активності роботодавців спостерігається зниження активності шукачів, а це означає, що масові скорочення лишилися позаду й на ринку немає істотного напливу безробітних.

Проте представникам багатьох спеціальностей, як і раніше, важко знайти своє місце на ринку праці через «перевиробництво» таких фахівців або ж брак попиту на них. Зокрема нині найскладніше працевлаштуватися топ-менеджерам, юристам, студентам і фахівцям без досвіду тощо.

Однак для тих, хто хоче знайти своє місце на ринку праці, опанувавши конкурентну спеціальність, є можливість це зробити, пройшовши перенавчання на затребуваний фах у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості України, а їх нині діє 11. Тут підготовку фахівців здійснюють із урахуванням запитів роботодавців і тенденцій ринку праці. І результат відчутний — майже всі випускники таких центрів знаходять роботу. У цьому році зокрема підготовку пройшли 24 862 випускники центрів і 91,7% з них уже знайшли роботу за фахом. Виконуючий обов’язки голови Державної служби зайнятості (центрального апарату) Валерій Ярошенко повідомив, що це на 4,6% більше, ніж за аналогічний період торік.  «У наших центрах ми готуємо фахівців за 147-ми спеціальностями. Для навчання використовуємо найсучасніше обладнання й техніку. Матеріально-технічну базу центрів постійно вдосконалюємо й поповнюємо. Тож закликаємо усіх, хто не може знайти роботу і ще вагається, освоювати нову професію чи ні, — звертатися до нас», — зазначив Валерій Ярошенко.

Як поінформувала прес-служба Державної служби зайнятості, у центрах професійно-технічної освіти у середньому для оволодіння новою професією потрібно три місяці, також є можливість навчатися за індивідуальним графіком. Тут здійснюють професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації як безробітних за направленням Державної служби зайнятості, так і слухачів за кошти юридичних та фізичних осіб. Послугами центрів користуються роботодавці для підвищення кваліфікації своїх працівників та незайняте населення. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua