"Як керувати власним сном"

24 травня 2012

ФІЗИЧНІ ЗУСИЛЛЯ І ВІДПОЧИНОК. Чого здатний досягти людський організм завдяки спорту? Багато чого, як показують останні дослідження, проведені у Франції. Протягом шести діб двоє атлетів провели випробування власних сил, один – на рухомій доріжці, інший – на статичному велосипеді. Бігун-екстреміст Мікаель Мікалетті побив навіть відповідний світовий рекорд, зафіксований у книзі рекордів Ґіннеса.

Як подолати втому і нудьгу під час цих випробувань?

Поза суто спортивним аспектом, дослідження, що проводяться у Науковому містечку в Парижі, дає також змогу проаналізувати такі явища, як сон і втома, завдяки постійному медичному моніторингу. Рухи очей, щелепи, діяльність мозку – все піддавалося обстеженню як під час фізичних зусиль, так і під час пауз між ними.

Протягом цих шести діб Мікаель Мікалетті спав загалом 12 з половиною годин, поділені на 48 міні-сієст по 16 хвилин кожна. Другий атлет – Філіпп Дьємеґар спав лише 7 з половиною годин, поділені на 31 епізод – по 15 хвилин кожен.

Їм достатньо було однієї хвилини, аби поринути в обійми Морфея, на звичайнісінькому «табірному» ліжку. Завдяки цьому досвіду, лікар Ерік Муллен сподівається допомогти широкому загалу зацікавлених керувати власним сном: «Досвід того, що висококваліфікований спортсмен здатний спати часто, але малими порціями, аби досягти поставленої мети, на мою думку, може бути корисним для тих, кому необхідно тривалий час залишатися без сну. Це дає підстави сказати: «Ти ба, якщо я робитиму перерви на сон по 20 хвилин, це допоможе мені протриматися». 

Copyright © 2012 euronews



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua