ЄС запевняє Україну в тому, що жодна асоціація ще не закінчувалася невдачею. Водночас, жодна асоціація з ЄС не відбувалася в умовах такої гострої поляризації, яка наразі спостерігається в Україні. Про це заявив у ході круглого столу за участі трьох президентів України, представників уряду та опозиції перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов.
«Ми підійшли до Вільнюса з відкритими питаннями. Що буде з авіацією, з важкою промисловістю, металургією і хімічним виробництвом? Ці галузі — хребет національної економіки, насущний хліб для мільйонів», — заявив він.
Тому уряд продовжує вести з ЄС активний діалог щодо цих питань. Зокрема, останні консультації з Єврокомісаром з розширення та політики сусідства Штефаном Фюле Сергій Арбузов назвав жорсткими, однак конструктивними.
«ЄС продовжує політику відчинених дверей. І Україна до них обов’язково увійде. Питання в тому, коли і як це відбудеться», — передає слова першого віце-прем’єра його прес-служба.
Продовжуючи тему, Сергій Арбузов заявив, що наша країна не відмовляється від євроінтеграційного вибору, проте має намір зберегти й стратегічне партнерство з Росією.
«Очевидно, що вибір України не повинен бути «або-або». Україна повинна рухатися до Євросоюзу, але зберегти в особі Росії стратегічного партнера. Завдяки зусиллям Президента України ми ще раз однозначно закріпили за Росією цей статус. Це дуже важливо і позитивно. Тепер нам потрібно зробити так, щоб і далі рухатися в бік ЄС. Що стосується цінностей і стандартів, то вибір має бути однозначним — ЄС. І ми повинні його підтвердити саме зараз, коли до нас прикуто увагу всього світу», — резюмував він.
А потім нагадав позицію ЄС: двері для України залишаються відчиненими, а між Києвом і Брюсселем розробляється дорожня карта з імплементації норм і вимог Євросоюзу. Йдеться про фінансову підтримку, яка потрібна Україні для імплементації вимог асоціації, переходу на нові стандарти.
Перший віце-прем’єр ще раз назвав цю тему для України, її економіки та промисловості дуже чутливою. Тож уряд хоче отримати чіткі відповіді з боку ЄС щодо неї. «Ми не торгуємося. Але ми хочемо розуміти, що буде завтра. Йдеться про спільні інвестиції в модернізацію України на основі європейських стандартів і цінностей», — пояснив він.
Відділ новин
«Урядового кур’єра»