ВІДГОМІН. Снайпер — товар штучний. Лише тиждень тому світ шокувала сповідь дев’ятнадцятирічної лівійки, пораненої в бою за тріполійський квартал Абу Салім, яка в інтерв’ю кореспондентові Євроньюз зізналася, що була снайпером на стороні Каддафі. А днями інформаційний простір збурило повідомлення про те, що під час операції з визволення того ж таки району повстанці заарештували велику групу іноземців, переважно українців, які нібито також були снайперами і співпрацювали з військами поваленого режиму. Цікаво, чи спало б на думку самим військовим збирати стільки спеціально навчених людей в одному місці? А от майстрам провокації це видалося цілком імовірним.
Нині життю та здоров’ю 22 українців, заарештованих у Лівії, нічого не загрожує. Про це кажуть у вітчизняному МЗС. Наші співвітчизники перебувають під домашнім арештом у гуртожитку, де мешкали раніше. Всі затримані жодного стосунку до військових не мають — вони цивільні, інженери-будівельники, які працюють у нафтогазовій галузі Лівії за контрактом, та представники мирних професій, приміром кухарі. Серед них одна жінка, є літні люди з вадами зору.
Міністерство закордонних справ України оперативно передало ноту послу Лівії Фейсалому Аш-Шаарі з приводу затримання українців. Напередодні з цим дипломатом зустрівся Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Євген Микитенко. Він закликав нову лівійську владу вжити невідкладних заходів для безпеки українських громадян та уникнення безпідставного затримання громадян України в майбутньому.
Зазначимо, що нова лівійська влада тримає за гратами 5 тисяч іноземців, всіх їх підозрюють у співпраці з силами Каддафі.