"За статистикою 40% українців не хочуть досліджувати стан здоров'я"

11 вересня 2012

ЗДОРОВ’Я. Майже половина українців не хочуть досліджувати стан свого здоров'я навіть під час безкоштовних оглядів, які Міністерство охорони здоров'я організовує за місцем їхнього проживання. 

Про це заявив завідувач відділу профілактики ендокринних захворювань Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії МОЗ України Володимир Пантів у вівторок на прес-конференції в УКРІНФОРМі.

«Досвідчені лікарі часто виїжджають для безкоштовного профілактичного огляду у найвіддаленіші містечка і селища України. Натомість більше 40% українців не бажають знати про свій рівень цукру чи артеріальний тиск», - сказав Пантів.

За його словами, наші співвітчизники, на відміну від європейців, не звикли проходити регулярні медичні огляди, внаслідок чого лікарі часто виявляють у них небезпечні захворювання занадто пізно. Пантів наголосив, що неінфекційним захворюванням можна легко запобігти завдяки регулярним перевіркам стану здоров'я.

У цьому контексті інший учасник прес-конференції член робочої групи МОЗ української програми «Здоров'я – 2020» Тетяна Грузєва зазначила, що цей документ вперше передбачає орієнтацію служби охорони здоров'я на профілактику, а не лікування. В основі цієї програми лежить не технологічна модернізація медицини, а в основному популяризація здорового способу життя та заохочення населення проходити щорічні медичні огляди. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua