"Започатковано Фонд розвитку потенціалу України"

15 лютого 2024

13 лютого в Києві відбулося інавгураційне засідання Керівного комітету Фонду розвитку потенціалу України (UCDF), що передбачає фінансування розширеної технічної допомоги для реалізації програм економічних реформ українськими органами влади за координації Міжнародного валютного фонду. У засіданні взяли участь міністр фінансів Сергій Марченко та представники Мінфіну, голова Національного банку України Андрій Пишний та його заступники, команда МВФ на чолі із заступником директора Європейського департаменту МВФ Умою Рамакрішнан та керівником місії МВФ в Україні Гевіном Греєм, а також представники державних органів України та партнери з міжнародного розвитку.

Представники української влади, партнери з розвитку та фахівці МВФ обговорили пріоритетні кроки щодо посилення спроможностей. Фото з сайту bank.gov.ua

Як заявила у зверненні директор-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва, початок роботи Фонду МВФ з розвитку спроможності України в Києві знаменує ключову віху в багатосторонніх зусиллях на підтримку амбітної програми економічних реформ українського уряду.

Представники української влади, партнери з розвитку та фахівці МВФ обговорили пріоритетні кроки щодо посилення спроможностей України у межах нового фонду. Було схвалено план роботи UCDF.

Ключові напрями Трастового фонду: економічні та фінансові реформи, що узгоджуються із заходами в ме­жах програми Механізму розширеного фінансування МВФ (EFF). Зокрема, фіскальні реформи, монетарна політика, зміцнення фінансової доброчесності, боротьба з корупцією, технічна допомога з макроекономічних питань.

Сергій Марченко наголосив на важливості посилення інституційної спроможності уряду України. Він подякував донорам Фонду розвитку потенціалу України за внески, які забезпечать надання технічної допомоги.

«Ми вдячні урядам Японії, Нідерландів, Словаччини, Латвії, Литви та Ірландії за підтримку фонду. Відчували вашу потужну допомогу на початку повномасштабного вторгнення, відчуваємо й нині. Допомога країн-донорів — сигнал, що ми на правильному шляху», — заявив міністр фінансів.

Голова НБУ Андрій Пишний подякував МВФ за координацію роботи фонду, представникам країн-донорів — за оперативні рішення щодо участі у фонді та їхні внески.

«Ухвалений робочий план UCDF зосереджений на ключових економічних і фінансових реформах, зокрема щодо регулювання фінансового сектору, грошово-кредитної політики. Кожен пункт плану узгоджується з реформами в межах програми EFF, що допоможе нам бути ще впевненішими й ефективнішими в її реалізації, отже й забезпеченні спроможності, стабільності та модернізації економіки та фінсектору України на шляху до ЄС», — сказав у виступі Андрій Пишний.

У середньостроковій перспективі цільовий бюджет Фонду розвитку потенціалу України обсягом 65 мільйонів доларів США сприятиме підтримці реформ, спрямованих на забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності, повоєнної відбудови й інтеграції з ЄС. На сьогодні внески донорів становлять 16,5 мільйона доларів США.

Перший заступник міністра фінансів Денис Улютін відзначив ефективну співпрацю Мінфіну з експертами МВФ, зокрема в управлінні державними фінансами задля зміцнення бюджетної бази й управління фіскальними ризиками.

«Підтримка має відображати цілі програми Extended Fund Facility щодо зміцнення державних політик та впровадження комплексних реформ на шляху вступу України в ЄС», — сказав Денис Улютін.

Розповідаючи про підсумки співпраці, він зазначив, що за останні кілька місяців технічну підтримку було зосереджено на таких напрямах: аналізі фінансових показників і фіскальних ризиків ключових державних підприємств, а також стрес-тестуванні їхніх фінансових показників за різними майбутніми сценаріями. Цей аналіз було опубліковано у звіті про фіскальні ризики державного бюджету на 2024 рік.

На початку грудня 2023-го відбулася місія з питань середньострокового бюджетного планування для прогнозування показників бюджету на середньостроковий період. А минулого тижня пройшла місія для поліпшення управління ліквідністю, щоб краще передбачати й управляти фінансовою невизначеністю, особливо в умовах воєнного стану.

Джерело: Міністерство фінансів



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua