"Земельна реформа вирішить як економічні, так і соціальні проблеми"

4 листопада 2011

РЕФОРМУВАННЯ. Земельна реформа – це поєднане розв’язання як економічних, так і соціальних проблем в Україні. Таку думку висловив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства  Микола Безуглий, передає УКРІНФОРМ.

«Економічні проблеми – це право оренди і власне земля, яка слугуватиме заставою під банківські кредити. Згідно з  Земельним кодексом  зняття мораторію поєднуватиметься зі створенням Державного земельного банку, який рефінансуватиметься НБУ під 7,25%. Таким чином, нескладні розрахунки показують, що сільгосптоваровиробник зможе отримати кредит від державного іпотечного земельного банку під заставу своєї власної землі або права оренди, якщо він не власник, приблизно до 10% річних на відміну від 20%, які ми маємо, зазвичай», – повідомив Микола Безуглий.

У такий спосіб, за його словами, планується залучити в аграрне виробництво близько 100 млрд грн. Нам необхідно на кожен гектар по 2,5 тис. грн. «Тоді рівень технологій та врожайність піднімуться вдвічі. І тоді сільгоспвиробник зможе вести товарне виробництво на рівні Європи чи Північної Америки», – вважає він.

Друга частина – соціальна, продовжує він. Тут уже йдеться про можливість залучати кошти у вигляді податків до місцевих бюджетів і розвиток інфраструктури. Але не тільки. «Ми передбачаємо збільшення нормативної оцінки земель приблизно в 1,7 раза. Отже, якщо на сьогодні середня орендна плата за гектар – 316 грн, то після введення в дію закону про ринок земель з 1-го січня наступного року, орендна плата по нашій державі перевищить 600 грн за гектар. Це означає, що власник паю, середній розмір якого по державі – 4 гектари, щороку отримуватиме мінімум 2400 грн. Гроші наче і не великі, але 200 грн на місяць для селянина, який має пенсію 800 грн, - суттєвий додаток до сімейного бюджету». 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua