Кілька останніх років у дев’яти селищах Роздольненського району склалася непроста ситуація з постачанням питної води. Якщо у холодну пору року ця проблема надокучала менше, то з приходом у степові села літньої спеки, коли температура коливається від 40 до 50 градусів, зростав і градус напруження у спілкуванні населення з сільськими головами та районною держадміністрацією. Адже в таку спеку по 2-3 дні на тиждень із крана — ані крапельки води. Причиною стало зношене обладнання насосних станцій, які подавали воду у села.
Нині завдяки співпраці фонду USAID з Роздольненською райдержадміністрацією та кримською владою вдалося вирішити питання: наприкінці минулого року у селах Сінокісне та Ковильне презентували насосні станції, модернізовані в рамках проекту USAID «Вода для агросектору Криму».
На кошти проекту закупили та встановили два насоси, прилади автоматичного управління та люки технологічних колодязів. «Я дуже радий, що робота оновлених об’єктів тепер забезпечуватиме безперебійне постачання води до селищ, де проживає понад 12 тисяч людей, а це майже 36% населення Роздольненського району», — заявив під час урочистого відкриття станцій директор регіональної Місії USAID в Україні, Білорусі, Молдові та на Кіпрі Джед Бартон.
Керівник проекту Віктор Андрієвський зауважив: позитивом є те, що Роздольненська райдержадміністрація активно долучилася до проекту. «Поява нового обладнання стала каталізатором для адміністрації, яка додатково закупила ще кілька насосів і поступово встановлює їх на об’єктах подачі води», — зауважив він. А також зазначив, що головна мета проекту — навчити людей розв’язувати свої проблеми спільно з владою, вміти правильно рухати цей процес, а не сидіти і не чекати манни небесної.
Як розповів голова Роздольненської райдержадміністрації Юрій Городничий, кожна насосна станція буде тепер обладнана не одним, а трьома насосами, і якщо якийсь вийде з ладу, це ніяк не вплине на подачу води. Він також повідомив, що на реалізацію проекту з районного бюджету виділено 50 тисяч гривень. Але районна влада пішла далі і звернулася з проханням про додаткове фінансування до Ради міністрів АРК, з фонду якої надали ще 280 тисяч гривень. Це дало можливість придбати більше обладнання. Отримавши таку підтримку, сільські громади й самі почали проявляти активність. Зокрема, в селі Серебрянка люди захотіли ще розв’язати проблему подачі поливної води до своїх городів.
Роздольненський район став пілотним регіоном у Криму, і його позитивний досвід поширюватиметься на інші громади півострова. Зокрема нині вже розпочалася підготовка до реалізації подібного проекту в Сакському та Первомайському районах, які теж мають чималі проблеми з постачанням води для сільського населення.