"Життя людини має бути захищеним"

12 грудня 2013

Представники міжнародної спільноти також негативно відреагували на спробу розгону Євромайдану. Голова МЗС Швеції Карл Більдт написав у Твіттері, що із занепокоєнням слідкує за подіями, які відбуваються зараз на Майдані Незалежності: «Репресії — це не шлях уперед для України». Схожі думки висловив і посол США в Україні Джеффрі Пайєтт. А міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив: «…Влада публічно продемонструвала, що ігнорує заклики представників ЄС та США, які нині перебувають у Києві, не вживати подальших кроків, які можуть погіршити ситуацію. Це доказ того, як влада готова до діалогу. Плачевно». З ним солідарний і депутат Європарламенту екс-прем’єр Бельгії Гі Верхофстадт: «Насильство в Києві має бути припинено негайно!»

Однозначно висловився й міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле: «Замість того, щоб забороняти та зачищати Майдан Незалежності, потрібно почати справжній політичний діалог, а не лише постійно обіцяти його».

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський назвав підступною акцію української міліції в ніч на середу в Києві і закликав владу дозволити мирні протести для знаходження компромісу та виходу із нинішньої кризи. Він також назвав необхідною умовою для досягнення компромісу між владою та опозицією згоду влади на проведення мирних мітингів.

У Заяві державного секретаря США Джона Керрі, зокрема, сказано: «Ця відповідь є неприйнятною та не личить демократії». Як заявив Керрі, США закликають «до максимальної стриманості. Життя людини має бути захищене. Українська влада несе повну відповідальність за безпеку українського народу», — цитує УНІАН слова посадовця.

Відділ новин
«Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua