"Зобов’язання відновили виробництво"

5 березня 2013

МЕТАЛУРГІЯ. Першої п’ятниці березня відновили роботу найбільші українські електрометалургійні підприємства — ПАТ «Стахановський завод феросплавів» та ПАТ «Запорізький завод феросплавів». Це стало можливим завдяки підписанню у лютому спільного Меморандуму про порозуміння з урядом.

«Це меморандум партнерства, коли зобов’язання сторін взаємні. Уряд, за дорученням Президента, пішов назустріч підприємствам, забезпечивши їм можливість купувати електроенергію за спеціальною ціною, а заводи, у свою чергу, зобов’язалися зберігати робочі місця, підвищувати зарплати та залучити значні інвестиції для енергоефективної модернізації виробництва», — заявив Прем’єр-міністр Микола Азаров.

Підприємства зобов’язуються забезпечити інвестиції на технічне переоснащення та модернізацію електрометалургійних підприємств, зокрема, на скорочення енергоспоживання та поліпшення екологічних показників виробництва. Реалізація таких заходів передбачає зниження протягом року питомих витрат електроенергії на виробництво одиниці основної товарної продукції щонайменше на 2% порівняно з фактичними середньомісячними даними 2011 року.

При цьому підприємства зобов’язуються забезпечити загальне споживання електроенергії на технологічні потреби металургійного виробництва у період дії меморандуму в обсягах не менше 900 мільйонів кВт/год — на ПАТ «Стахановський завод феросплавів» та 1500 мільйонів кВт/год — на ПАТ «Запорізький завод феросплавів».

Зі свого боку, уряд зобов’язується надати електрометалургійним підприємствам, що відповідають критеріям, згаданим у меморандумі, на період до 31 грудня 2013 року право закуповувати електроенергію на оптовому ринку електроенергії України за оптовою ринковою ціною без нарахувань, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну.

Заводи також повинні щокварталу звітувати про обсяги інвестицій перед Міжвідомчою комісією з вивчення проблемних питань, пов’язаних з діяльністю електрометалургійних підприємств, та щомісяця  про фактичні питомі витрати електроенергії — перед Держенергоефективності, реалізовувати продукцію на внутрішньому ринку за цінами, які без ПДВ не відрізняються від експортних цін, реформувати систему закупівлі та збуту продукції із вилученням офшорних посередників.

Відділ новин
«Урядового кур’єра» 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua