Нині в Луцьку особливу увагу прикуто до ініціативи інвестора, що виявив бажання займатися дегазацією на полігоні твердих побутових відходів у селі Брище, куди звозять сміття з обласного центру. Наповнення полігону — на межі. Однак місцеві жителі вороже сприймають будь-які пропозиції щодо утилізації вмісту звалища, пояснюючи це тим, що сміттєпереробне підприємство ще більше забруднюватиме природу.
Натомість інвестори переконують: проект дегазації полігону, окрім зниження рівня викидів парникових газів, щороку плюсуватиме місту 1,2 мільйона гривень та 8% грошових надходжень за «зеленим» тарифом. А ще до скарбнички йтимуть обов’язкові податкові платежі. Своє завдання представники з ТОВ «Озон Інвест?мент» (дочірнього підприємства Global Health Fіnancіal Resolutіon Servіces B. V., заснованого у Нідерландах) вбачають у переробці шкідливого газу, який утворюється внаслідок гниття відходів. Як відомо, його можна використовувати як альтернативне джерело енергії.
За попередніми розрахунками, завод можна звести за рік. Нині інвестору обіцяють зелене світло. Аби ж воно нарешті загорілося.