"Харківські підприємства модернізуватимуть турбіни та генератори Кременчуцької ГЕС"

19 березня 2019

Володимир ГАЛАУР, 
«Урядовий кур’єр»

Контракт на виконання цих робіт вартістю 1,27 мільярда гривень АТ «Турбоатом» та ДП «Електроважмаш» виграли на тендерних торгах, перемігши європейських і китайських конкурентів. У підписанні документа, яке відбулося 14 березня на заводі «Турбоатом», взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична.

«Нам необхідно модернізувати енергетику. Нам потрібно зробити, щоб Україна стала енергетично незалежною, – підкреслив Володимир Гройсман, звертаючись до колективу «Турбоатому». – Це можливо зробити тоді, коли ви будете повністю включені в процес модернізації. Я абсолютно радий тому, що на міжнародному тендері саме ви здобули перемогу. І у нас сьогодні є можливість завантажити ваші потужності».

За словами Юлії Світличної для Харківщини це непросто контракт, а й упевненість у завантаженості підприємств, збільшенні обсягів і прибутковості виробництв, підвищенні зарплат і соціальних стандартів для працівників.

Голова ХОДА зазначила, що обидва підприємства виконують вимоги керівництва області щодо системного підвищення заробітної плати. За останні два роки вона зросла в 1,7 раза на кожному з цих підприємств.

«Юлія Олександрівна Світлична поставила завдання – максимально підвищити заробітну плату. Зараз рівень зарплат – близько 15 тисяч гривень, у промислово-виробничого персоналу – майже 20 тисяч гривень. Це конкурентна зарплата, вона дозволяє нам утримати людей», –зазначив генеральний директор АТ «Турбоатом» Віктор Суботін.

Він підкреслив, що в останні роки підприємство стабільно працює з прибутком – понад 3 мільярди гривень за три роки. За цей час «Турбоатом» реалізував продукції на 7 мільярдів гривень.

«У нас є портфель замовлень на найближчі 2 роки – понад 6 млрд грн. Він збалансований – це гідрогенерація, атомні станції, теплова генерація», – повідомив Віктор Суботін.

Так, кілька тижнів тому «Турбоатом» уклав контракт на 0,5 мільярда гривень з атомними станціями країни та буде постачати їм обладнання, аналогічне тому, яке раніше поставляла російська корпорація «Силові машини». Харків’яни розробили власну конструкцію та налагодили виробництво, забравши у промисловців РФ обслуговування атомників України.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua