" До Землі максимально наблизиться комета Джакобіні-Ціннера"

7 вересня 2018

10 вересня 2018 року комета 21P Джакобіні-Ціннера (21P Giacobini-Zinner) пройде перигелій * в 151,5 млн км (1.013 а.о.) від Сонця і підійде максимально близько до Землі, на відстань 58,6 млн км ( Марс підходив 31.07.2018 трохи ближче - 57,6 млн км).

Закінчилося астрономічне літо, яке подарувало любителям астрономії багато важливих астрономічних подій: затемнення Місяця і Сонця, велике протистояння Марса, найзнаменитіший зорепад Персеїди, спостереження нічних сріблястих хмар, а перед початком астрономічної осені нас чекає ще один подарунок – спостереження комети! Тільки потрібно обов'язково озброїтися біноклем або будь-яким телескопом, так як комету видно на межі видимості неозброєним оком, її блиск у вересні близько + 7m зоряної величини.

Її розміри величезні, адже одне лише ядро цієї комети досягає двох кілометрів. Однак боятися людям абсолютно нічого, оскільки відстань, на якій комета пролетить від Землі, становить понад 58 мільйонів кілометрів, що в шість разів перевищує межу потенційно небезпечних для життя людини метеоритів. Потім, з 8 по 10 жовтня можна буде спостерігати зорепад, пов'язаний безпосередньо з польотом комети.

Зараз комета досить яскрава для спостережень з північної півкулі. Тут її видно протягом усієї ночі високо над горизонтом, у північно-східній частині неба. Перший тиждень вересня комета проходить недалеко від яскравої зірки Капела в сузір'ї Візника, що значно полегшить її пошук.

З кінця серпня до початку листопада 2018 року комета 21P Джакобіні-Ціннера переміщатиметься в сузір'ях Жирафа, Персея, Візника, Близнюків, Оріона, Єдинорога і Великого Пса. У вересні її блиск зростає з +7,6 до + 7,1m зоряної величини. 10-11 вересня 2018 року комета пройде перигелій і зблизиться із Землею, досягнувши максимального блиску близько + 6,5m зоряної величини.

Протягом вересня комету 21Р Джакобіні-Ціннера буде видно в другій половині ночі, для спостережень слід скористатися біноклем або телескопом, за умови чіткої, безхмарної погоди. З жовтня її  буде добре видно вранці. Видимість комети на широті 56 градусів припиниться в середині листопада, блиск її зменшиться до величин на межі видимості в невеликі прилади.

* Перигелій – найближча до Сонця точка орбіти планети, комети або іншого тіла в Сонячній системі.
комета Джакобіні-Циннера

Орест ГОРЯНСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua