Понад 600 житлових будинків, 9 шкіл, 6 дитячих садків і три позашкільних заклади освіти Сєвєродонецька залишаються без опалення. Всі вони обслуговуються держпідприємством «Сєвєродонецька ТЕЦ».
Пересічні сєвєродончани, як Раїса Тімонова, аби зігрітися, кладуть під ковдру пляшки з гарячою водою, і лають владу – адже у місті не надавали дозволів на установку автономного індивідуального опалення. Директори шкіл, як Інна Войтенко з СШ № 12, кажуть про те, що дуже холодно. Здійснювати учбовий процес за таких умов неможливо».
Справа дійшла до того, що міський відділ освіти вимушений був направили спеціальний лист, та рекомендувати призупинити заняття. Про це каже начальник Сєвєродонецького відділу освіти на науки Лідія Талдонова.
«Ми направили лист, та рекомендували директорам шкіл призупинити заняття включно до 7 листопада. На сайтах шкіл вчителі мають виставити домашні завдання або власні конспекти. Діти будуть вчитися, у разі виникнення запитань – зв'язуватися через комп'ютери з педагогами», – каже Лідія Талдонова.
За її словами, «договір на постачання опалення Сєвєродонецькою ТЕЦ діє до 31 грудня поточного року». Зараз послуги не отримують.
У Луганській ОДА заявили, що поставили до відома центральні органи влади.
«За результатами засідання комісії по ТБ та НС область звернулася до прем'єр-міністра та голови правління НАК «Нафтогаз України», щоб прискорити надання номінації на газ для підприємства. Для цього необхідно підписати договір реструктуризації поміж державним підприємством Северодонецька ТЕЦ та НАК «Нафтогаз України». За законодавством НАК повинен такий документ підписати, але тут існують певні непорозуміння з їхнього боку. В своїй відмові виділити номінації вони посилаються на те, що ТЕЦ знаходиться у процесі банкрутства»,- пояснює ситуацію директор обласного департаменту ЖКХ Віталій Сурай.
Загалом послугу з теплопостачання в нинішньому обласному центрі Луганщини надають дві юридичні особи: «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» (СТКЕ) та «Сєвєродонецька ТЕЦ». Тобто половина міста – з теплом, а половина – замерзає.
Іванка МІЩЕНКО,
для «Урядового кур’єра»