"Вчені створили світову карту генетичної різноманітності риб"

12 лютого 2020

Вчені зі Швейцарії та Франції створили світову карту генетичної різноманітності риб. Карта, як зазначено на офіційному сайті Федеральної політехнічної школи Цюріха (ETH Zurich), дозволить підвищити ефективність захисту вразливих видів прісноводних і морських риб від загрози вимирання.

Рибки Карибського басейну

«Генетична різноманітність у популяціях може знижуватися набагато швидше, ніж видове різноманіття. Цьому сприяють найрізноманітніші несприятливі фактори – спалахи захворювань, зміна звичного середовища, кліматичні зміни, тощо. Світова карта генетичної різноманітності риб дозволяє нам зафіксувати нинішню картину, актуальну для прісноводних водойм і морів», – розповідають швейцарські вчені, які створили карту у співпраці з колегами з Франції.

Арапайма велитенська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені назвали найшкідливіший для здоров'я і екології продукт

Масштабна карта стала результатом аналізу понад п'ятдесяти тисяч фрагментів ДНК, що належать півтора тисячі прісноводних і майже чотирьом тисячам морських риб. Зіставивши результати аналізу з географічними даними, вчені визначили, що найвища генетична різноманітність риб зафіксована на заході Тихого океану, в Карибському басейні, а також на півночі Індійського океану. Якщо говорити про прісноводних риб, то перше місце за різноманітністю ДНК риб належить річкам Південної Америки.

Як уже повідомляв "Урядовий кур'єр", найтоксичніша істота в світі «лікує» себе отрутою. Це риба фугу, її заспокрюють від стресу власні токсини.
 

Орест ГОРЯНСЬКИЙ
для «Урядового кур'єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua