"ВООЗ стурбована експериментами щодо генної модифікації людей"

5 грудня 2018

Всесвітня організація охорони здоров'я стурбована експериментами над редагуванням генома людини. Голова організації Тедрос Адханом Гебрейсус попередив вчених про серйозні наслідки щодо таких досліджень.

«Редагування генома може спричинити ненавмисні наслідки, це незвідане поле, і її потрібно сприймати всерйоз», – сказав Гебрейсус. Він також повідомив, що ВООЗ має намір скликати експертів для обговорення питання ГМ-людей. У ході засідання вони оцінять етичний і суспільний аспекти проблеми, можливий вплив на організм людини, а також заходи безпеки, яких генетикам слід дотримуватися перш, ніж проводити хоч якісь дії з геномом. Крім того, експерти вирішать, чи має право штучна зміна генома на існування.


Широке обговорення питання про ГМ-людей розпочалося після оприлюднення експерименту китайського генетика Хе Цзянькуя. Вчений заявив, що за допомогою методу редагування генома CRISPR він зміг змінити ДНК двох дівчаток-близнят. У результаті на світ народилися перші діти з виправленою ДНК. Відзначається, що Цзянькуй зробив це, щоб запобігти їхнім організмам стійкості до ВІЛ. Уряд Китаю заборонив генетику продовжувати роботу.

Раніше з'явилася інформація, що китайський вчений зник, і ніхто не знає, де він зараз перебуває.

Орест ГОРЯНСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua