АГРАРНИЙ РИНОК. На сьогодні в області відбулось 180 продовольчих ярмарків, де було реалізовано 1218,58 тонн сільськогосподарської продукції на суму 7392,6 тис. гривень. Найбільше ярмаркових заходів організовано у Буському, Городоцькому, Дрогобицькому, Золочівському, Пустомитівському, Сколівському, Сокальському та Старосамбірському районах. Про це 24 квітня повідомив начальник головного управління агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Роман Верещинський. Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Він зазначив, що саме з метою покращення реалізації продукції, стабілізації цін на аграрному ринку, задоволення потреб населення сільськогосподарською продукцією в районах області, містах обласного значення та м. Львові відбуваються регулярні ярмарки з продажу такої продукції та продуктів її переробки.

Роман Верещинський звернув увагу на аналіз цін, який свідчить про значну ефективність таких заходів і наголосив, що рівень роздрібних цін на ярмарках, які відбулися є нижчим на 10-15% від середніх цін, що склалися в торгових мережах та на ринках в області.

Чиновник також проінформував представників ЗМІ, щодо ситуації із цінами на продовольчі товари у Львівській області. «Варто зазначити, що закупівельні ціни у виробника в області на деякі товари є більшими ніж в середньому по Україні, інші – меншими. Щодо ринку м’яса, то на сьогодні молодняк великої рогатої худоби закуповується підприємствами за ціною 16 720 грн. за 1т. продукції , середня ціна в Україні від 16 995 грн., свині І-ІІ категорії – 17 820 грн. (18 167 грн. в Україні). Закупівельні ціни на певні категорії товарів на ринку молочної продукції на Львівщині є дещо вищими ніж в Україні. Негативним показником є також те, що вартість молока ІІ сорту, котре закуповується у населення області є нижчою. Це негативно впливає на індивідуальні селянські господарства, адже на Львівщині понад 90 % молока виробляється в цьому секторі. Тому робитимемо все, щоб закупівельна ціна була хоча б прирівняною до середньої в Україні», - зазначив начальник головного управління.

«Роздрібні ціни на деякі товари у регіоні є значно нижчими у порівнянні із середніми в Україні: хліб житній, яловичина, свинина, птиця, молоко, сметана, сало, масло вершкове, сир м’який, капуста, буряк. Щоправда, зовсім протилежна ситуація спостерігається із цінами на борошно пшеничне вищого ґатунку, макаронні вироби, олію соняшникову».

Також Роман Верещинський звернув увагу на львівський оптовий ринок «Шувар», який забезпечує значно нижчі ціни на ряд продуктів, зокрема: картоплю, капусту, буряк, цибулю, моркву: «Такий ринок є вкрай необхідним, оскільки має зважений рівень цін в області», - резюмував він.