Фотофакти

 • 20 РОКІВ ТРАДИЦІЇ

  Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований Українським  радіо у 2000 році з метою єднання навколо української  мови. 

 • ПРЕДТЕЧА НЕЗАЛЕЖНОСТІ

  2 жовтня 1990 року в центрі Києва з’явилися намети. Група студентів з різних вишів оголосила голодування та висунула політичні вимоги: відставка уряду, відмова від підписання нового союзного договору, націоналізація майна КПРС та ЛКСМУ, перевибори до Верховної Ради на багатопартійній основі та повернення в Україну хлопців, які служили в армії за її межами. Так 30 років тому почалася студентська Революція на граніті –– перша успішна політична акція молоді, яка зробила неможливим підписання нового союзного договору і стала предтечею проголошення Незалежності.

 • ЗРОШЕННЯ І ЗЕМЛЕРОБСТВО

  З діяльністю Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України вчора під час робочої поїздки до Херсонської області ознайомився Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Йому запропонували  презентацію «Розвиток зрошення — фундамент майбутнього Херсонщини». Адже дефіцит вологозабезпечення став основною перешкодою зростання виробництва сільськогосподарської продукції на півдні країни.

 • НАСТАНОВИ НА МАЙБУТНЄ

  Під час робочої поїздки до Хмельницької області Прем’єр-міністр ознайомився з діяльністю Національної академії прикордонної служби імені Б. Хмельницького та привітав курсантів із початком навчального року. Новим курсантам академії глава уряду побажав успіхів у навчанні, а також вручив погони та зелені берети.  Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх українських воїнів, які віддали життя за свободу й незалежність України. 16 випускників академії загинули, захищаючи нашу країну від російської агресії.

 • ГІРКА ПАМ’ЯТЬ

  З усіх міст нашої країни, либонь, лише у Кривому Розі спромоглися гідно вшанувати пам’ять Героїв, які загинули у створеному окупантами Іловайському котлі наприкінці серпня 2014 року. Цього тижня в місті не лише грали у футбол, відроджуючи місцевий клуб, а й неофіційно відкрили пам’ятник, уквітчаний бронзовими соняхами. Саме вони спекотного й пекельного серпня шість років тому врятували чимало життів українських воїнів, ставши життєствердним символом боротьби з російськими окупантами.

 • ПАМ’ЯТЬ

  Учора Національний банк випустив в обіг десятигривневу монету «День пам’яті полеглих захисників України», яка належить до серії «Збройні сили України». Її присвячено увічненню героїзму і вшануванню пам’яті військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, які віддали життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни. Їхній подвиг навіки вписано в новітню історію нашої держави та українського війська. А відтепер і вкарбовано в пам’ятну монету.

 • SMART-МУРАЛИ

  Протягом літа на фасадах шкіл у різних районах Києва  з’являлися розумні мурали. А останній, найбільший smart-мурал площею майже 100 квадратних метрів, цими днями розмістили поряд з новим корпусом Національної дитячої спеціалізованої лікарні  «Охматдит», щоб його бачили діти, які тут лікуватимуться. У такий спосіб  на річницю діяльності освітнього хабу міста Києва вирішили подарувати навчальним закладам столиці красиві артоб’єкти. У цьому допоміг київський художник Віталій Гідеван. Він створив прекрасні малюнки у різних районах міста з Єнотиком — символом освітнього хабу Києва.

 • ХРАМ МИКОЛИ ЧУДОТВОРЦЯ СТАНЕ ОБЕРЕГОМ УКРАЇНИ НА КОРДОНІ З РФ

  Оберегом України на кордоні з Російською Федерацією стане храм Миколи Чудотворця, що його освятив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у селі Бугаївка Вовчанського району на Харківщині та звершив у ньому першу Божественну літургію. 

 • НЕПРОСТИЙ ШЛЯХ НА ВЕЛИКУ БАТЬКІВЩИНУ

  Кримський журналіст Микола Семена, раніше засуджений незаконним судом в окупованому РФ Сімферополі, прибув до Києва та отримає необхідне висококваліфіковане лікування й соціальне забезпечення від держави у повному обсязі.

 • ОДРУЖЕННЯ В УНІКАЛЬНУ ДАТУ

  У день параду двійок та нулів, так званого паліндрому, який трапляється раз на 1100 років, у Рівному взяли шлюб 15 пар. Причому записувалися на урочисті церемонії заздалегідь. Про це повідомляє Рівненський міськрайонний відділ ДРАЦС. Офіційні «свахи» зичать молодятам, щоб магія цифр 02.02.2020 подарувала їм на все життя магію кохання і, звісно, продовження роду. Для України це надважливо.