Фотофакти

 • ВЕЛИКДЕНЬ НА ПЕРЕДОВІЙ

  Цими днями у різних куточках України печуть паски для воїнів, освячують і передають їм, аби на передовій російсько-української війни вони відчували наше тепло і підтримку.

 • ПАМ’ЯТАЙМО НАВІКИ!

  Участь у церемонії вшанування пам’яті Героїв Крут узяли вчора Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
  Вони поклали квіти до пам’ятного хреста на Аскольдовій могилі у Києві. Пам’ять загиблих ушанували хвилиною мовчання. Пролунав Державний гімн України. Воїни почесної варти відсалютували з особистої зброї та пройшли урочистим маршем.

 • ПАМ’ЯТАЙМО ПРО ГІДНІСТЬ

  Дзвін Гідності було відкрито та освячено в центрі столиці, на алеї Героїв Небесної Сотні. Спеціально вилитий 70-кілограмовий дзвін встановлено на території майбутнього Національного меморіалу Героїв Небесної Сотні. Як хрест і каплиця, зведені з дерева на місці розстрілів на пам’ять про події, дзвін поряд зі стелою з портретами загиблих протестувальників знаменуватиме подвиг героїв і досягнення українського народу. «Слава Україні! Героям Небесної Сотні слава!» — вилито на бронзі по периметру пам’ятника.

 • 20 РОКІВ ТРАДИЦІЇ

  Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований Українським  радіо у 2000 році з метою єднання навколо української  мови. 

 • ПРЕДТЕЧА НЕЗАЛЕЖНОСТІ

  2 жовтня 1990 року в центрі Києва з’явилися намети. Група студентів з різних вишів оголосила голодування та висунула політичні вимоги: відставка уряду, відмова від підписання нового союзного договору, націоналізація майна КПРС та ЛКСМУ, перевибори до Верховної Ради на багатопартійній основі та повернення в Україну хлопців, які служили в армії за її межами. Так 30 років тому почалася студентська Революція на граніті –– перша успішна політична акція молоді, яка зробила неможливим підписання нового союзного договору і стала предтечею проголошення Незалежності.

 • ЗРОШЕННЯ І ЗЕМЛЕРОБСТВО

  З діяльністю Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України вчора під час робочої поїздки до Херсонської області ознайомився Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Йому запропонували  презентацію «Розвиток зрошення — фундамент майбутнього Херсонщини». Адже дефіцит вологозабезпечення став основною перешкодою зростання виробництва сільськогосподарської продукції на півдні країни.

 • НАСТАНОВИ НА МАЙБУТНЄ

  Під час робочої поїздки до Хмельницької області Прем’єр-міністр ознайомився з діяльністю Національної академії прикордонної служби імені Б. Хмельницького та привітав курсантів із початком навчального року. Новим курсантам академії глава уряду побажав успіхів у навчанні, а також вручив погони та зелені берети.  Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх українських воїнів, які віддали життя за свободу й незалежність України. 16 випускників академії загинули, захищаючи нашу країну від російської агресії.

 • ГІРКА ПАМ’ЯТЬ

  З усіх міст нашої країни, либонь, лише у Кривому Розі спромоглися гідно вшанувати пам’ять Героїв, які загинули у створеному окупантами Іловайському котлі наприкінці серпня 2014 року. Цього тижня в місті не лише грали у футбол, відроджуючи місцевий клуб, а й неофіційно відкрили пам’ятник, уквітчаний бронзовими соняхами. Саме вони спекотного й пекельного серпня шість років тому врятували чимало життів українських воїнів, ставши життєствердним символом боротьби з російськими окупантами.

 • ПАМ’ЯТЬ

  Учора Національний банк випустив в обіг десятигривневу монету «День пам’яті полеглих захисників України», яка належить до серії «Збройні сили України». Її присвячено увічненню героїзму і вшануванню пам’яті військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, які віддали життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни. Їхній подвиг навіки вписано в новітню історію нашої держави та українського війська. А відтепер і вкарбовано в пам’ятну монету.

 • SMART-МУРАЛИ

  Протягом літа на фасадах шкіл у різних районах Києва  з’являлися розумні мурали. А останній, найбільший smart-мурал площею майже 100 квадратних метрів, цими днями розмістили поряд з новим корпусом Національної дитячої спеціалізованої лікарні  «Охматдит», щоб його бачили діти, які тут лікуватимуться. У такий спосіб  на річницю діяльності освітнього хабу міста Києва вирішили подарувати навчальним закладам столиці красиві артоб’єкти. У цьому допоміг київський художник Віталій Гідеван. Він створив прекрасні малюнки у різних районах міста з Єнотиком — символом освітнього хабу Києва.