МИТНИЦЯ. Кілька років тому, аби хоч якось зменшити потік контрабандних товарів у свою країну, митна служба Польщі в рамках відповідної кампанії роздавала жителям прикордонних з Україною, Росією і Білоруссю районів листівки з таким текстом: «Це неправда, що контрабанда є нормальним способом заробляння грошей, який нікому не шкодить. Вона означає більше безробіття, зменшення податків, загрозу для здоров’я і насильство, є джерелом фінансування організованих злочинних груп. Контрабанда — це злочин і гріх».
Наскільки відомо, до подібних заходів українські митники не вдавалися, але протидія контрабанді завжди була і є одним із пріоритетних завдань сучасних «верещагіних». Днями Державна митна служба, яка нещодавно увійшла до складу новоствореного Міністерства доходів і зборів України, підбила підсумки роботи в минулому році стосовно боротьби з незаконними переміщеннями через митний кордон держави, скажімо так, певного роду товарів. Левову частку контрабанди становили наркотики, меншою мірою зброя, культурні цінності і сильнодіючі та отруйні речовини.
Загалом упродовж минулого року митні органи України порушили 172 кримінальні справи про контрабанду. Це на 6% справ більше у сегменті наркотичних засобів і на 8,3% — коли предметами злочину були зброя та боєприпаси. Зокрема виявлено 2172 факти незаконного перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, за якими порушено 121 кримінальну справу. З незаконного обігу вилучено майже
Також виявлено 804 випадки контрабанди зброї та боєприпасів. Вилучено кілька сотень стволів, майже 4 тисячі штук набоїв та близько