АНДРОЇДИ-СПОРТСМЕНИ. Що б ви сказали, якби під час гри у бадмінтон ви мусили змагатись не з іншим гравцем, а з роботом?
Дитячі мрії здійснюються завдяки зусиллям дослідників із Фландрського технологічного центру, що в Бельгії.
Вілм Сіменс і його команда першими розробили робота, здатного грати у бадмінтон. Технологія – справді вражаюча: передусім робот наділений візуальною системою, яка бачить волан з двох кутів огляду – тобто, стереобаченням. Визначаючи актуальне розташування волана, робот здатний передбачити траєкторію його руху, а система перехоплення дає змогу вчасно його відбити!
Аби перехопити волан на швидкості понад 400 кілометрів на годину, роботу потрібна лише доля секунди. Але цим його місія не обмежується: паралельно він допомагає досліджувати, як можна оптимізувати використання енергії у схожих конструкціях. Завдяки цьому вчені змогли скоротити кількість енергії, яку він споживає, на 50 відсотків!