САМІТ ЄС. Про це за підсумками першого дня саміту ЄС заявив президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.
«Новий орган нагляду зможе за потреби робити інтвервенції в будь-який банк єврозони. До цієї системи зможуть долучитися й члени ЄС, що не входять до валютного союзу, і таким чином буде дотримано принцип спільного ринку», – сказав Жозе Мануел Баррозу.
Єврокомісія розглядає систему банківського нагляду як наріжний камінь майбутнього банківського союзу.
З європейського стабілізаційного фонду кошти мають надходити безпосередньо до проблемного банку, що має послабити тиск на уряд держави, охопленої кризою.
Як висловився комісар ЄС з економічної та валютної політики Оллі Рен, завдання майбутнього органу банківського нагляду в ЄС – «розірвати порочне коло між державними скарбницями та банками».
Одні учасники саміту кажуть, що рекапіталізацію проблемних банків можуть почати вже 2013 року, інші вважають, що система реально запрацює на рік пізніше.
«Цю Раду ЄС подавали як певний етап. Мовляв, нічого конкретного від нього очікувати не варто. Так і сталося. Після багатьох годин перемовин вирішили створити банківський союз, про що, здавалося, домовилися ще в червні», – передає кореспондент euronews з Брюсселя.