ІГРИ-2012. Український боксер Василь Ломаченко у фіналі Олімпійських ігор в Лондоні у ваговій категорії до 60 кг переміг корейця Сунчул Хана.

Василь Ломаченко переміг у кожному з трьох раундів і став дворазовим олімпійським чемпіоном. Загальний рахунок - 19:9.

Наприкінці 2011 року Василь Ломаченко здобув золоту нагороду на Чемпіонаті світу з боксу.

Усього українські боксери вибороли для збірної України п’ять медалей: дві золоті, одну срібну та дві бронзові нагороди.

Пізно ввечері у суботу боксер Олександр Усик виборов золоту медаль у ваговій категорії до 91 кг. У фінальному матчі Усик переміг італійського спортсмена Клементе Руссо з рахунком 14-11.

Срібло для України виборов боксер Денис Беринчик (64 кг). Він програв у фіналі кубинському боксеру Роніель Іглесіасу Сотолонго.

Ще одне срібло у передостанній день Олімпіади, у суботу, здобув атлет Олександр П'ятниця у метанні списа. Йому не вистарчило всього 7 см, щоби піднятися на вищу сходинку п'єдесталу. Золото відвезе з собою Кешорн Уелкотт з Тринідаду і Тобаго (84,58 м).

Раніше цього дня скарбничка України поповнилася також золотою нагородою, яку завоював Юрій Чебан у веслуванні на каное в одиночному запливі на 200 метрі.

А українська байдарочниця Інна Осипенко-Радомська, яка здобула для України перше срібло у спринті на 500 метрів 9 серпня, виборола ще одну срібну нагороду, цього разу в одиночному спринті на 200 метрів.

Також в останній день Ігор срібну нагороду для україни здобув борець Валерій Андрійцев у вазі до 96 кг.

Україна здобула 20 медалей (6 золотих, 5 срібних та 9 бронзових) і посіла у таблиці медалей 14 місце. З країн колишнього Радянського Союзу це лише третій результат після Росії (4 місце із 24 золотими) та Казахстану (12-е місце із 7 золотими).

У Лондоні було розіграно 302 комплекти нагород. Останню золоту медаль у сучасному п'ятиборстві здобула литовка Лаура Асадаускайтє.

Загалом у таблиці медалей перемогу здобули Сполучені Штати із 46 золотими нагородами, на другому місці китайці (38 золотих) і на третьому господарі британці - 29 золотих, що стало найкращим результатом для цієї команди за останні 104 роки.

Ігри увійдуть в історію як перші, де у всіх видах спорту представлені жінки. Жіночий бокс дебютував саме тут. Також вперше на Олімпіаді виступив спортсмен на протезах - південноафриканець Оскар Пісторіус увійшов в історію, ставши першим спринтером з ампутованими нижніми частинами обох ніг.

29 серпня у Лондоні стартують Паралімпійські Ігри.