Включити українських промисловців до робочої групи, яка продовжить консультації з ЄС щодо укладання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом, запропонував Прем’єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі з керівництвом вітчизняних промислових і аграрних підприємств.

«Безумовно, уряд врахує всі ваші пропозиції при обговоренні з Європейською комісією нагальних питань. Також я пропоную залучити до переговорного процесу не тільки представників уряду, а й наших промисловців, аграріїв для того, щоб усі питання обговорювалися із врахуванням думок та інтересів нашої економіки», — вважає Микола Азаров.

Прем’єр-міністр нагадав, що Україна взяла паузу у підписанні Угоди про асоціацію для того, аби зважити всі ризики і окреслити шляхи і схеми, реалізація яких сприятиме мінімізації втрат від імплементації технічних регламентів ЄС.

«Ми повинні оцінити, яким чином будемо рухатися далі з точки зору підготовки підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Ми взяли паузу для того, щоб зважити всі ризики, знайти схеми, реалізація яких дозволить максимально підготувати нашу промисловість до умов відкритого ринку з ЄС», — сказав Микола Азаров.

А у вівторок влада має намір підписати в Москві угоди про скасування більшості торговельних суперечностей з Росією. «На цей день заплановано поїздку до Москви, щоб на рівні президентів ми могли оформити угоди, що знімають переважну кількість суперечностей у торгівлі з Російською Федерацією», — анонсував Прем’єр.

Ці документи покликані усунути, зокрема, суперечності  в митних питаннях і питаннях стандартизації. Напрацьовано великі програми, про які домовлятимуться президенти, у сфері суднобудування, авіабудування тощо. Адже уряд усвідомлює, наскільки ринок Російської Федерації важливий для вітчизняної економіки, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну.

Водночас Микола Азаров запевнив, що «сформовано ряд позицій у переговорах з Євросоюзом, бо ми ні на хвилину не перериваємо цей переговорний процес».

  Відділ новин
«Урядового кур’єра»