Якось після чергової невдачі збірної України в матчах плей-оф Валерій Лобановський справедливо зауважив: кожне непотрапляння до фінального турніру чемпіонату світу чи Європи відкидає вітчизняний футбол на кілька років назад. Нескладно простежити за розвитком виду спорту номер один у нашій країні, якщо фіаско у двораундовій дуелі проти Франції виявилося п’ятим в історії стикових поєдинків синьо-жовтих.
Показовим у цьому плані видається порівняння головних дійових осіб протистояння на «Стад де Франс». Не ятрімо незагоєні рани, згадуючи про Франка Рібері. Погляньмо на інше. У центрі захисту французів основного виконавця Кошельни замінив Мамаду Сахо. Цей гравець — типовий руйнівник, який у збірній не забивав ніколи. Та в найважливішому поєдинку року оборонець «Ліверпуля» двічі розписався у воротах Андрія П’ятова.
Чим відповіли лідери нашої дружини? Євген Коноплянка програв кожну другу індивідуальну дуель суперникам, Андрій Ярмоленко за 90 хвилин лише раз чисто обіграв конкурента один в один, Ярослав Ракицький припустився 67% помилок у довгих передачах. Наш єдиний яскраво виражений форвард Роман Зозуля припустився 60% браку в ігрових діях, жодного вдалого обведення, жодного удару по воротах.
Зверніть увагу, мова йде про лідерів «Дніпра», «Шахтаря», «Динамо», які протягом останніх років ведуть боротьбу за чемпіонський титул у вітчизняній Прем’єр-лізі. На фоні своїх опонентів з провідних клубів Європи вони мали напрочуд невиразний вигляд.
Натомість продовжують дивувати фахівців і вболівальників футболісти «Чорноморця». Схоже на те, що на зимову перерву підопічні Романа Григорчука підуть, випереджаючи бронзового призера останньої першості — київських динамівців. У Полтаві збурювачі спокою діяли у звичній для себе максимально прагматичній манері. Єдиний м’яч був забитий після розіграшу стандартного положення — відзначився Кирило Ковальчук. Втримувати здобуту перевагу — для гостей справа звична. У 16 зустрічах осінньої частини першості моряки пропустили лише десять м’ячів — кращий результат серед усіх учасників Прем’єр-ліги.
Найближчого четверга Олексій Гай та його партнери зіграють матч п’ятого туру Ліги Європи із загребським «Динамо». Результат цього поєдинку дасть уявлення про подальші перспективи моряків у боротьбі за вихід до плей-оф континентального турніру. Зараз одесити посідають третій рядок турнірної таблиці з чотирма набраними очками з дванадцяти можливих. Попереду несподіваний лідер квартету — болгарський «Лудогорець» — 10 пунктів. На три менше у ПСВ з Нідерландів.
Минулого тижня остаточно вирішилася доля київського «Арсеналу». Нагадаю, що столичний клуб не прибув на два матчі Прем'єр-ліги в першому колі: на виїзді з «Таврією» та на домашню зустріч проти «Металурга» із Запоріжжя, а також на гру 16-го туру проти «Дніпра».
Контрольно-дисциплінарний комітет ФФУ за систематичне порушення регламенту виключив «Арсенал» із поточних змагань Прем’єр-ліги. Матеріали справи передані Дирекції ПЛ для внесення відповідних змін до турнірної таблиці. Раніше КДК зняв команду із розіграшу Кубка України.
ТАБЛО «УК»
Прем’єр-ліга, 17-й тур
Динамо — Говерла — 3:0
Голи: Мбокані (22), Ленс (28), Сидорчук (84)
Металург З — Зоря — 1:1 Голи: Штурко (51) — Болі (64)
Шахтар — Севастополь — 4:0 Голи: Тайсон (8), Чигринський (23), Адріано (25), Срна (34)
Таврія — Волинь — 2:2
Голи: Назаренко (60), Рубен Гомес (90) — Мемешев (11), Матей (45)
Дніпро — Іллічівець — 3:1
Голи: Матеус (17), Джуліано (23), Бруно Гама (88) — Постранський (90+1)
Карпати — Металург Д — 2:2
Голи: Гладкий (2, 87) — Мораєс (23), Болбат (54)
Ворскла — Чорноморець — 0:1
Гол: Ковальчук (10)
Матч «Металіст» — «Арсенал» не відбувся
Лідери: Шахтар — 38 очок, Чорноморець — 35, Металіст, Дніпро — по 34, Динамо — 33, Ворскла — 26
Бомбардири :
Девич (Металіст) — 13 м’ячів
Селезньов (Дніпро) — 8
Ярмоленко (Динамо) — 8
Мбокані (Динамо) — 7
Болі (Зоря) — 7
Адріано (Шахтар) — 7
Мораес (Металург Д) — 7
Ферейра (Шахтар) — 6
Зозуля (Дніпро) — 6