Прошу роз’яснити, як проводиться перерахунок пенсії для працюючого пенсіонера через 24 місяці за новим пенсійним законодавством.

Я — працююча пенсіонерка. І коли  намагалася самостійно перерахувати, на скільки збільшиться моя пенсія через 2 роки роботи, вийшло, що лише на 20 гривень. Напевно, я десь помилилася. До того ж, мою пенсію мали перерахувати ще в липні 2011 року, а й досі не перерахували.

Хочу з цього приводу дізнатися думку фахівців: які показники краще застосовувати для перерахунку пенсії — розмір зарплати чи стажу? Заздалегідь вдячна.

В. ЧЕРНЯВСЬКА,
селище Ярмолинці Хмельницької обл.

Владислав МАШКІН,
директор Департаменту

пенсійного забезпечення

ПФ:

— Згідно з частиною 4 статті 42 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в редакції, яка чинна з 01.10.2011 року, в разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховується під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі, якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.