ПОВНИЙ АУТ

Уже на початку весни в єврокубках  не залишилося жодної   української команди

Три тижні тому дружно провалили  ігри всі представники вітчизняного футболу в Лізі Європи. У кожного з них — київських динамівців, харків’ян і дніпропетровців — знайшлися свої пояснення болючої несподіванки. Та факт залишається фактом: у шести проведених матчах лідери нашої Прем’єр-ліги не зуміли здобути бодай одну перемогу. Залишалося сподіватися лише на «Шахтар».

Після результативної нічиєї в першому матчі з «Боруссією» Мірча Луческу висловився досить оптимістично. На його думку, чинний чемпіон Німеччини не виглядав сильнішим за його підопічних. Ретельний аналіз домашньої гри 1/8 фіналу Ліги чемпіонів ставив під сумнів це твердження. За даними УЄФА, помаранчево-чорні на «Донбас Арені» провели лише 24 атаки, в той час  як гості — 40. Кількість точних передач: у дортмундців — 414, у господарів — 302. Найбільш показовий приклад — дії опорних півзахисників двох команд, які зв’язують дії партнерів при переході від оборони до атаки. Донецький дует Хюбшман —Фернандіньо отримував м’яч від товаришів по команді 53 рази, їхні німецькі опоненти Бендер і Кель — 101.

Ця невесела статистика додавала головного болю вболівальникам гірників напередодні матчу-відповіді. Не вселяли оптимізму і спогади про попередні виступи на полях суперників: у нинішній Лізі чемпіонів Олександр Кучер та його партнери ще жодного разу в чужих стінах не зберігали власні ворота на замку.

Не вдалося це зробити і в Дортмунді. У лютому м’ячі влітали в сітку «Динамо» і «Дніпра» після розіграшу кутових. «Шахтар» випустив перемогу над німцями з рук за три хвилини до фінального свистка також після стандарту. Ця картина повторилася і на стадіоні «Сигнал Ідуна Парк». Пояснення лежить на поверхні. Зріст Макса Хуммельса, який засмутив П’ятова в першому матчі, — 192 сантиметри. Його партнер у центрі захисту  Феліпе Сантана, який відкрив рахунок у грі-відповіді, на два сантиметри вищий. Ярослав Ракицький, який програв верхову дуель бразильському легіонеру, на десять кілограмів легший і на 14 сантиметрів нижчий.

Також звичних для себе промахів в обороні припустилися Олександр Кучер, Разван Рац і Андрій П’ятов. За таких обставин три пропущені м’ячі — ще не найгірший підсумок зустрічі, в якій один із суперників виявився на голову вищий за іншого. Таким чином, уже на початку весни Україна втратила свого останнього представника в континентальних турнірах. Загальний результат нашого квартету в першому раунді плей-оф важко сприймати без сліз: чотири нічиї і стільки ж поразок.

— Цього вечора «Боруссія» була командою, яку складно обіграти, — визнав після фінального свистка головний тренер гірників Мірча Луческу. — Господарі поля цілком заслужено пройшли далі в Лізі чемпіонів. Фатальними для нас стали сім  хвилин наприкінці першого тайму, коли суперник двічі відзначився після наших невдалих дій. Після перерви мої підопічні змінили  гру: атакували, перехопили ініціативу, намагалися забити гол. Але господарі вже сіли на свою половину поля і діяли на контратаках.  Те, що «Боруссія» пройшла далі, — заслуга всієї  команди.

Форвард гірників Адріано воротаря навіть не налякав. Фото з ФК «Шахтар»

ТАБЛО «УК»

Ліга чемпіонів.

1/18 фіналу. Матчі-відповіді

Боруссія (Німеччина) — Шахтар (Україна) —3:0
Голи: Сантана (32), Гьотце (37), Блащіковскі (59)

Перший матч — 2:2

Манчестер Юнайтед (Англія) — Реал (Іспанія) —1:2 (1:1)
Голи: Рамос (48, автогол) — Модріч (66), Роналдо (69)