ЗАКОНОТВОРЧІСТЬ
Своє рішення Віктор Янукович озвучив в аеропорту "Бориспіль"
Вийшовши до преси після засідання, Президент заявив, що Податковий кодекс має бути доопрацьовано: "Ми домовилися, що робоча група, яка створена урядом за участю представників Президента, малого та середнього бізнесу, у найкоротші терміни напрацює зміни до Податкового кодексу, які я розгляну у четвер. І в разі, якщо вони відповідатимуть тим вимогам, які стоять перед документом, я їх підпишу і подам у парламент".
"Сьогодні я наклав вето і вважаю, що нинішня ситуація дає змогу, щоб ми дійсно створили той документ, який відповідає меті - модернізації економіки, виведенню її з тіні, створенню прозорого механізму накопичення ресурсів у бюджет і, безумовно, мотивації зростання економіки, підтримці вітчизняного товаровиробника. Я їду в Астану і вірю, що за дві доби люди, які несуть відповідальність за цей документ, свою справу виконають", - підкреслив Віктор Янукович. Президент відзначив, що особливу увагу в Податковому кодексі необхідно приділити захисту прав товаровиробників і підприємців.
У той же час Голова Верховної Ради Володимир Литвин не виключає, що зауваження глави держави парламент розгляне вже 2 грудня. "Швидше за все, у четвер будемо розглядати зауваження Президента з огляду на те, що перебуваємо у цейтноті", - сказав спікер, додавши: бюджетний процес фактично зірвано. Володимир Литвин наголосив, що необхідно дуже уважно переглянути адміністрування податків, а також інші розділи, повідомляє УНІАН.
Вже після відльоту Віктора Януковича до Астани прес-служба Президента розповсюдила заяву глави держави щодо Податкової реформи.
"Дискусія, що розгорнулась навколо Податкового кодексу, засвідчила, яким непростим є процес модернізації країни. Абсолютна більшість громадян України усвідомлює необхідність якісних змін у нашому житті. Ми єдині у прагненні зробити державу сильною і справедливою, підвищити добробут людей. Ми йдемо шляхом реформ, що долали всі розвинені країни світу. І починається він з наведення порядку в економіці, у фінансах країни. Це є запорукою і гарантією успішності усього процесу реформування держави", - йдеться у заяві Президента.
На думку Віктора Януковича, єдина можливість досягти мети - побороти тіньову економіку, яка породжує корупцію, загрожує правам і свободам громадян, не дає Україні зайняти гідне місце у цивілізованому світі. Президент впевнений, що Податковий кодекс має стати ефективним і справедливим інструментом у боротьбі з тіньовою економікою, прозорим механізмом наповнення бюджету країни, рушійною силою її модернізації: "Лише на основі нового оподаткування можливі суттєві підвищення пенсій і зростання зарплат, якісне медичне обслуговування і сучасна наука та освіта".
Глава держави вважає, що Кодекс мають поважати громадяни, йому повинні довіряти вітчизняні підприємці та закордонні інвестори. При цьому податковий інспектор, як і підприємець, повинен знати свої обов'язки і нести відповідальність за вільне тлумачення законів і прояви корупції.
"Я поділяю стурбованість людей тим, що в цьому проекті суттєво обмежені права підприємців, непомірно посилена роль податкової адміністрації. Я категорично проти таких підходів і, користуючись правом вето, повертаю Податковий кодекс до Верховної Ради. Я вимагаю від депутатів глибокої та прискореної роботи над документом. Крім того, я вимагаю від уряду провести реформу податкової служби з метою забезпечення прозорої роботи, недопущення адміністративного свавілля та зловживань", - заявив Віктор Янукович.
Він переконаний, що подолати прірву між владою та суспільством можна лише підтримуючи постійний діалог, що повертає довіру і надію у суспільство.