CУМЩИНА.  Місто Лебедин належить до районних центрів, де питання енергозбереження постійно перебуває на першочерговому контролі. Тут розробили і цілеспрямовано втілюють на практиці комплексні програми, спрямовані насамперед на поліпшення теплозабезпечення житлового сектору, скорочення витрат природного газу і електроенергії, запровадження альтернативних видів палива. Місцева владна команда вже має на рахунку практичні результати.

 Як стверджує міський голова Анатолій Троян, першочергову увагу зосередили на житловому секторі, як основному споживачеві природного газу (87 відсотків загального обсягу, решта — підприємства теплоенергетики та бюджетні заклади).  Усі понад 6600  квартир житлового сектору, розташованих у багатоповерхівках, переведені на індивідуальне опалення.

Водночас узялися за оновлення і реорганізацію котелень. Якщо раніше їх було 12, то тепер удвічі менше. Звісно, нове обладнання відповідає всім сучасним вимогам енергоефективності й насамперед стосовно використання альтернативних видів палива — тут встановлено резервні котли на твердому паливі. Основне з них — дрова, брикети з тирси, інші деревні  відходи. Лебединський край традиційно славиться лісами, тож запаси цього виду палива величезні.

Однак, принагідно зауважує Анатолій Григорович, на цьому напрямі ще  чимало роботи. Насамперед тут планують запустити в роботу бодай одну-дві лінії з виробництва таких брикетів. Для цього мають відповідні приміщення, майданчики (скажімо, на території колишньої військової частини та будівлі заводу верстатних вузлів). Уже одержали  окремі пропозиції від потенційних орендарів, які ретельно вивчають.

У місті впевнилися, що обрали правильний шлях. Адже протягом кількох останніх років тут фіксують помітне зменшення обсягів споживання природного газу — в межах 500—600 тисяч кубічних метрів у житловому секторі й до 600 тисяч — у теплоенергетиці. А  протягом 2012-го, порівняно з попереднім роком, вдалося заощадити загалом майже 500 тисяч бюджетних гривень.

Комплексно готувалися і до цьогорічного опалювального сезону. Тут створили оперативну робочу групу, учасники якої відстежували і тепер контролюють усі відповідні процеси і пропонують варіанти вирішення тих чи інших питань.