АКЦЕНТ

Взаємодію України з НАТО сторони вбачають  в інтенсивному поглибленні контактів на всіх рівнях

У  Брюсселі під головуванням генерального секретаря НАТО Андреса Фог Расмуссена відбулося засідання Комісії Україна — НАТО на рівні міністрів оборони. Українську делегацію очолив міністр оборони Павло Лебедєв.

А перед початком засідання він зустрівся з Генеральним секретарем НАТО. Андрес Фог Расмуссен зазначив, що альянс цінує партнерську співпрацю з Україною. «Затвердження в Україні стратегічних документів стосовно розвитку сектору безпеки і оборони та реформування Збройних сил створило необхідну базу для розвитку практичного партнерства України й НАТО з усіх питань, що становлять взаємний інтерес», — зазначив Андрес Фог Расмуссен.

Як пріоритетні напрямки співпраці України з НАТО в оборонній сфері міністр визначив підтримання воєнно-політичного діалогу, сприяння здійсненню реформування та розвитку Збройних сил, внесок у гарантування міжнародної безпеки, а також оборонно-технічну співпрацю.

Сторони високо оцінили взаємодію та підтвердили готовність продовжувати партнерство з нашою державою під егідою Комісії Україна — НАТО та поглиблювати його шляхом інтенсивних контактів з Україною на всіх рівнях.

«У рамках позаблокового статусу Україна зацікавлена як у реалізації механізмів співробітництва з альянсом, які існують, так і в їх розширенні. Ми розглядаємо практичну співпрацю з альянсом як вагомий елемент реалізації реформ  у секторі безпеки і оборони України», — передає слова Павла Лебедєва прес-служба Міноборони.

Він поінформував своїх колег про зміст реформ, що тривають в оборонному відомстві та Збройних силах, а також щодо основних положень Стратегічного оборонного бюлетеня та Концепції реформування і розвитку ЗСУ до 2017 року.

«Метою проведення реформ в оборонному секторі є створення мобільних, високопрофесійних Збройних сил, здатних адекватно реагувати на виклики сьогодення та брати активну участь у міжнародних заходах з підтримання миру і безпеки», — сказав Павло Лебедєв, відзначивши досягнутий прогрес у переході на сучасні стандарти. Зокрема, це розробка Концепції оперативних (бойових) спроможностей, започаткування Системи оперативних стандартів ЗСУ та оптимізація структури української армії.

Глава українського оборонного відомства підкреслив, що одним із пріоритетних напрямів є миротворча діяльність, поінформувавши про перспективи участі нашої держави в операціях альянсу в Косово, Афганістані, Силах реагування НАТО, а також операції «Океанський щит». Бо Україна зацікавлена у поглибленні практичної взаємодії за напрямами, що існують, отриманні фахової допомоги НАТО та його членів у здійсненні перетворень у безпеці і обороні.

Відділ новин
«Урядового кур’єра»