БЕЗПЕКА. На Волині сильні морози стали іспитом на людяність і професіоналізм рятувальників…

Внаслідок того, що перед приходом сильних морозів водій вантажного автомобіля з  Республіки Білорусь не залив у баки зимову солярку, пальне у бакові і системі живлення загусло. Як наслідок – його фура зупинилася поблизу урочище «Смольна», що на автотрасі «Доманово-Ковель». Не зважаючи на усі випробувані практикою способи запустити двигун, зробити це білорусові так і не вдалося. А оскільки він майже добу був біля автомобіля і у цій безлюдній місцевості не мав можливості зігрітися, з'явилася загроза його життю…  

– На тривожний сигнал прибули рятувальники та працівники ДАІ з райцентру. Але з'ясувалося: щоб відбуксирувати багатонний автомобіль, необхідно під тиском шість атмосфер заповнити його пневмосистему повітрям… – розповів помічник керівника ГУ МНС України у Волинській області Володимир Нестеров. – Вихід знайшли так: у супроводі автомобіля ДАІ білоруську вантажівку буксирував наш потужний пожежний автомобіль, а паралельним курсом з ним рухалася вантажівка хмельничан, від ресивера якої через гнучкий шланг стиснуте повітря надходило у гальмівну систему білоруського автомобіля. Колону ззаду прикривав автомобіль із Росії, який рухався з увімкненими сигналами «аварійки»...

Так імпровізована міжнародна колона добралася до митного поста «Доманово», де прикордонники без черги запустили її в зону контролю. Тут білоруську вантажівку поставили на стоянку, і до неї наступного дня приїхала ремонтна бригада із Білорусії. Її прибуття замерзлий водій очікував вже у голови місцевої сільради, який приютив його у себе вдома…

Сильні морози стало справжньою перевіркою на вміння виживати як жителів й усього його житлово-господарського комплексу регіону, так і рятувальників зокрема. До них усе частіше надходять звернення мешканців про замерзання труб водогонів, допомогу у відновлення подачі тепла тощо.

Серйозну роботу еменесівцям, зокрема, впродовж двох діб на двадцятиградусному морозі довелося виконувати у місті Рожище. Тут прорвало магістральний трубопровід подачі холодної води у цей населений пункт. Та почала потрапляти до шахтного колодязя, сполученого із підземними каналами мереж Волинської філії ПАТ «Укртелеком». Що створило загрозу позбавлення району без зв'язку. А відключення води на час проведення ремонтних робіт на центральному магістральному трубопроводі, що постачав холодну воду до всіх багатоквартирних будинків та інших об’єктів міста, було неможливим – адже це загрожувало б розмерзанням усього водогону… Але з допомогою рятувальників комунальники таки справилися із непростим завданням і врятували водогін. А з ним - і нормальне життя у 13-тисячному місті.

Зрозуміло, волинські еменесівці не можуть бути всюди і водночас. Тому, як про це не прикро говорити, не обходиться й без жертв.

– За період морозів на Волині через переохолодження загинуло п’ять осіб, а з обмороженнями до медпрацівників звернулося уже 52 особи, – повідомив під час оперативної наради у голови Волинської облдержадміністрації начальник управління МНС у Волинській області, генерал-майор цивільного захисту Володимир Грушовінчук. – Водночас протягом тижня – як правило, внаслідок перепалювання грубок, у житловому секторі виникло 56 пожеж, при яких, на жаль,  загинуло п’ять осіб...

Водночас керівник волинських еменесників розповів, що до розгорнутих в регіоні 19 пунктів обігріву щодня звертаються по триста-чотириста чоловік.