ЗВОРОТНИЙ ЗВ’ЯЗОК. Учора в рамках традиційних відеоконференцій для роз’яснення та обговорення пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ прямий діалог з кількома областями вели представники Міністерства надзвичайних ситуацій України. На запитання з регіонів відповідав директор департаменту цивільного захисту МНС Василь Квашук.

Аби запобігти можливим ризикам виникнення надзвичайних ситуацій і підвищити ступінь захисту населення від природних і техногенних катаклізмів, в Україні щороку приймається план основних заходів цивільного захисту держави, нагадав на початку розмови Василь Квашук. Цьогорічний план, затверджений на початку лютого, загалом виконується, але міністерство констатує певне відставання в реалізації поставлених завдань. Насамперед це налагодження системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій на об’єктах підвищеної небезпеки, зауважив він і повідомив, що на сьогодні необхідним устаткуванням оснащено всього три відсотки таких проблемних об’єктів. Ця робота ведеться вкрай повільно. Найприкріше те, що всупереч рішенню РНБО цими системами не обладнано склади Міноборони, де зберігається  ракетне паливо, вибухові та інші небезпечні речовини.

 Викликає занепокоєння і стан забезпечення населення індивідуальними та колективними засобами захисту. Зокрема в деяких регіонах проблемою залишається незахищеність тих, хто працює на небезпечних хімічних виробництвах. Не все гаразд і з технічною інвентаризацією захисних споруд, що залишилися у спадок з радянських часів. Нові, як правило, не будуються, а старі потребують належного утримання, для чого треба мати належну документацію. З різних причин, зокрема й фінансових, розпорядження Кабміну про завершення технічної інвентаризації в цьому році залишається невиконаним і її терміни подекуди переносяться на наступний рік.

  Василь Квашук привернув увагу учасників відеоконференції і до такого питання, як забезпечення надійного оповіщення — і централізованого оповіщення керівників різних рівнів, і самого населення про виникнення тієї чи тієї надзвичайної ситуації та порядок дій. Є проблеми з  дротовим радіомовленням, із заборгованістю відповідних організацій перед зв’язківцями, особливо у зв’язку з приватизацією Укртелекому. Втім, ці негаразди найближчим часом будуть ліквідовані, висловив упевненість посадовець.

  Радує те, що загальна статистика цього року засвідчує: ситуація з виникненням надзвичайних ситуацій стабілізувалася і цього року навіть зменшується, зокрема й за показниками кількості загиблих. Незмінно високим залишається число постраждалих, пов’язане головним чином зі споживанням неякісних продуктів харчування. Збитки від різних катаклізмів за десять місяців цього року — найменші за останні кілька років, зазначив директор департаменту цивільного захисту МНС України.