Щорічна проща брацлавських хасидів на Черкащину, масштаби якої не тільки не зменшуються, а зростають, наштовхнула організаторів туристичної справи на роздуми про можливе розширення маршрутів пересування прочан. У Шевченковому краї чимало історичних місць, які є святинями єврейського народу і об’єктами щорічної прощі хасидів. Нині ці пам’ятки можуть стати об’єктами релігійного туризму та основою створення повноцінного туристичного маршруту. 

Зокрема йдеться про Уманський, Тальнівський та Смілянський райони, оскільки саме там поховано лідерів іудаїзму. Ось і торік зустріти іудейський новий рік до Умані з’їхалася рекордна кількість прочан — майже 30 тисяч із 15 країн.

Нині в області розробляють програму розвитку туризму до 2020 року, складовий елемент якої — розроблення та затвердження маршрутів прощі. Відповідно до заходів цієї програми, як розповіла начальник відділу розвитку туризму та іміджевої діяльності департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків облдержадміністрації Анастасія Скрипченко, планують розпочати й зміцнити співпрацю з міжрегіональними та міжнародними релігійними організаціями, встановити прямі зв’язки з регіонами, державами-учасниками турів прочан та суб’єктами паломницької діяльності. А чому б не розробити спільний маршрут, який би охоплював ще й  Житомирську, Полтавську та Хмельницьку області, де розміщені численні  культові об’єкти іудаїзму? Таку можливість обговорюють представники цих областей.

Відомо, що подорож з релігійною метою — найдавніший вид туризму. У нас здавна приймали прочан.  Їх приваблювала краса української природи, шляхетність душі нашого народу, духовна велич Києво-Печерської і Почаївської лавр, Київської Софії, культурних і сакральних пам’яток інших регіонів.

Варто наголосити, що вплив релігійного туризму на економіку країн великий. Прочани залишають у місцях свого перебування значну частку взятих у дорогу грошей, зокрема дають заробіток багатьом тисячам місцевих жителів.

Карта України поцяткована святими місцями і маршрутами прочан, а поїздки на прощу стають дедалі популярнішими. Люди їдуть до святих місць як з релігійних мотивів, так і з туристичного інтересу. З цієї точки зору ініціатива черкащан, безперечно, заслуговує підтримки.