РОКІРОВКА

Рішення про перебування Мирона Маркевича на чолі команди  ухвалить новий інвестор

Тиждень тому «Металіст» дізнався про свого суперника у плей-оф Ліги Європи. Результати жеребкування неабияк потішили президента харківського клубу. «Ньюкасл» — типовий середнячок англійської Прем’єр-ліги — переживає не найкращі часи: команда посідає 14-ту сходинку турнірної таблиці зовсім недалеко від зони вильоту. Тому Олександр Ярославський був упевнений, що пройти такого конкурента Тайсону та його партнерам цілком до снаги. Однак уже за кілька днів стало відомо, що  14 лютого наступного року за матчем 1/16 фіналу на трибунах «Сент-Джеймс Парк» Олександр Владиленович якщо й спостерігатиме, то лише як пересічний  уболівальник: він склав повноваження президента клубу.

Новина спричинила ефект інформаційної бомби. Адже власник бронзового призера українського чемпіонату був генеральним інвестором і координатором підготовки Харкова до Євро-2012, вкладаючи свої кошти не тільки в будівництво стадіону, а й п’ятизіркового готелю й аеропорту. Несподівано для всіх незадовго до Нового року депутати міської ради підтримали звернення до Харківської облради з проханням передати стадіон «Металіст» у комунальну власність міста.

— Про жоден переділ власності не йдеться, — наголосив міський голова Харкова Геннадій Кернес, звертаючись до депутатів. — Ми виступаємо  з такою ініціативою у зв’язку з тим, що кошти з державного, а також місцевих бюджетів (міського, обласного) свого часу було спрямовано на реконструкцію стадіону «Металіст». Гроші приватного інвестора як були власністю цього інвестора, так і залишаються. Відповідно експлуатація і утримання головної спортивної арени міста сьогодні в компетенції комунального підприємства обласного значення. Реакцію відомого бізнесмена, який, за версією журналу Forbes, увійшов до числа десяти найзаможніших українців, неважко було передбачити.

— Сім років тому, коли я зайнявся «Металістом», у нього замість стадіону були руїни, замість тренувальної бази і футбольної  академії — болото. Команда вилетіла з вищого дивізіону в першу лігу, понад 20 років не з’являлася на єврокубковій арені, — нагадав президент групи DCH.  — Сьогодні у клубу є база, яку можна порівняти з інфраструктурою «Барселони» або «Баварії». Харкову більше не потрібно віддавати свої юні футбольні таланти в інші клуби — тисячі хлопців мають можливість займатися в академії «Металіста». Єдина причина, через яку я змушений залишити клуб, — незрозумілі претензії міської влади до мене як до інвестора. Як наслідок, безпрецедентний психологічний тиск, який чиниться на команду і колектив. Тому, йдучи, не кидаю «Металіст» напризволяще, а дію в його інтересах. Зі зміною інвестора усувається особистісний чинник і зберігається джерело фінансування клубу.

Новим власником футбольного клубу стала група компаній «ГазУкраїна». Основні види її діяльності — реалізація скрапленого і природного газу, нафтопродуктів і товарів для нафтогазової галузі України. Як повідомляє офіційний сайт «Металіста», компанія підтримає команду на відповідальному етапі розвитку та виступить як інвестор футбольного клубу. Нові власники пообіцяли докласти максимальних зусиль для продовження славних традицій однієї з найстаріших команд українського футболу.

Утримати планку, яку встановив для «Металіста» Ярославський, буде вкрай важко. Із 2005 року, коли він очолив харківський клуб, команда жодного разу не залишалася без нагород. Щоправда, тільки бронзових, яких у призовій колекції харків’ян назбиралося аж шість комплектів. Нинішньої весни підопічні Мирона Маркевича продемонстрували свій найкращий результат на євроарені, пробившись до чвертьфіналу Ліги Європи, де поступилися португальському «Спортингу». Свого часу «Металіст» перебував наприкінці другої сотні у клубному рейтингу УЄФА, а зараз стабільно входить до 30 кращих клубів Європи та  названий шістдесятвосьмим у рейтингу найдорожчих футбольних клубів 2012 року за версією німецького порталу transfermarkt.de.