Щойно весняне сонечко перемогло цьогорічні квітневі холоди, не лише в садибах подолян, а й у громадському просторі з новою силою заквітували тюльпани. Тисячу добірних цибулинок, сотні саджанців дерев і кущів комунальники та місцеві активісти посадили на клумбах, у скверах і парках.
Кошти на їхнє придбання торік передбачила одна з найбільших на Хмельниччині Дунаєвецька територіальна громада, в яку для спільного господарювання об’єдналося понад півсотні населених пунктів.
Здавалося б, фінанси, що надійшли сюди в результаті децентралізації, можна було використати на нагальніші справи. Та порадившись із людьми, тутешня влада вирішила, що не зайве будівництво нового життя, орієнтованого на добробут і розвиток, розпочати саме з прибирання сміття, яке накопичувалося десятиліттями й істотно спотворює інвестиційну привабливість цього економічно розвиненого та привабливого для туристів і мандрівників краю.
Отож створили ще одне комунальне підприємство, яке назвали символічно: «Благоустрій Дунаєвеччини». За кошти державної субвенції придбали сучасну техніку: трактори, вантажні автомобілі, навантажувачі. Щоб розібрати стихійні звалища непотребу, започаткували сміттєроздільну лінію. Затим приступили до ремонту доріг (щоправда, в цьому громаді допомогли місцеві підприємці), облаштували автобусні зупинки, розчистили та обладнали колективні криниці, навели лад на цвинтарях, відновили пам’ятні знаки. Ці та інші роботи місцеві комунальники продовжують і нині.
Певна річ, за зробленим відчувається впевнена рука лідера, у цьому разі жіноча. Голові об’єднаної громади Вілені Заяць ініціативності та наполегливості не позичати. Нещодавно вона отримала ще й диплом «Академії лідерства» — унікального тренінгу, який упродовж кількох років здійснює у нас Програма Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».
Тепер подолянам не соромно запрошувати до себе гостей, зокрема і на вже традиційний етнофестиваль «Подільська підкова».
Марія ЛАГІДНА
для «Урядового кур’єра»