З 1 січня 2014 року набрали чинності зміни до законодавства щодо особливостей передачі в оренду чи концесію об’єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності (Закон України від 10.10.2013 р. № 640—VII). 

Зміни чітко врегульовують процес підготовки об’єкта централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення до передачі в концесію, а також процедуру проведення концесійного конкурсу і передачі об’єкта в концесійне користування, повідомляє прес-служба Мінрегіону. Визначені також особливості здійснення концесійної діяльності, порядок повернення об’єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення у разі припинення договору концесії.

Як повідомили в департаменті стратегії реформування та розвитку ЖКГ Мінрегіону, закон сприятиме застосуванню інституту концесії як більш ефективного механізму збереження, експлуатації та модернізації комунального майна територіальних громад.

Концесійна форма співпраці територіальної громади і приватного сектору економіки передбачає, що концесіонер, отримуючи комунальне майно як закінчений виробничий цикл, бере на себе фінансування відновлення (утримання майна у належному робочому стані) та поліпшення об’єкта концесії.

Приватні інвестиції знімуть навантаження з місцевих бюджетів щодо подальшого функціонування та модернізації об’єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, при цьому забезпечуватимуть як надходження до бюджету від раніше нерентабельних виробництв, так і зростання вартості комунального майна територіальних громад.

Відділ соціально-правових питань
«Урядового кур’єра»

ДОВІДКА «УК»

У сфері природних монополій удосконалення системи управління здійснюється шляхом залучення державно-приватного партнерства, зокрема передачі підприємств водо-, теплопостачання та водовідведення в оренду та концесію.

На початок грудня 2013 року в концесію здано 19 об’єктів: 16 об’єктів водопостачання та водовідведення в АР Крим, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Луганській та Хмельницькій областях; 2 об’єкти теплопостачання у Донецькій та Хмельницькій областях; 1 об’єкт з оброблення відходів у АР Крим. В оренду передано 22 об’єкти: 11 об’єктів водопостачання та водовідведення у Запорізькій, Миколаївській та Одеській областях; 11 об’єктів теплопостачання у Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Львівській, Сумській областях та м. Севастополі. Укладено 9 угод спільної діяльності: 2 об’єкти водопостачання та водовідведення у Тернопільській області; 7 об’єктів з переробки відходів на Донеччині, Закарпатті, Київщині та Кіровоградщині.