«Ми з 2010 року моніторимо проведення реформи місцевого самоврядування в Україні, вивчаємо, як українська влада дотримується положень Європейської хартії про місцеве самоврядування. І лише зараз бачимо істотні зрушення. Можна відзначити, що багато рекомендацій Ради Європи вже реалізовано. Країна активно займається реформою. За цей рік зроблено набагато більше, ніж за кілька попередніх», — такий висновок зробив керівник департаменту статутної діяльності, виконавчий секретар палати місцевих влад Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Жан-Філіп Бузуль під час засідання пост-моніторингової групи конгресу.

Пост-моніторингова група цими днями працює в Києві. Вона розпочала перевірку виконання рекомендацій Ради Європи щодо розвитку місцевого самоврядування в Україні, ухвалених у жовтні 2013 року.

Із законотворчими ініціативами і напрацюваннями Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та уряду членів пост-моніторингової групи ознайомив заступник керівника відомства В’ячеслав Негода.

Він поінформував, що перший пакет законодавчих ініціатив, необхідних для проведення децентралізації, Мінрегіон уже підготував, повідомляє прес-служба відомства. Цей пакет стосується реформи місцевого самоврядування, регіональної політики, системи адміністративних послуг, державної служби і служби місцевого самоврядування, запровадження електронного урядування, питань дерегуляції містобудування і будівництва, вдосконалення земельних відносин тощо. За словами В’ячеслава Негоди, ці законопроекти дають змогу вирішити більшість поточних питань, не вимагаючи змін до Конституції, й частину з них Верховна Рада може ухвалити ще до кінця цього року.

Фахівець також вважає, що на подальших стадіях проведення реформи таки повинні відбутися зміни до Конституції України, які мають вирішити щонайменше три питання: визначення системи адміністративно-територіального устрою, створення виконавчих органів районних і обласних рад, зміни функцій та статусу державних адміністрацій.

Жан-Філіп Бузуль повідомив, що за результатами роботи пост-моніторингової групи буде розроблено дорожню карту, узгоджену з урядом України, для впровадження рекомендацій конгресу з урахуванням урядових пріоритетів і потреб та реальної ситуації в країні. Дорожню карту буде офіційно представлено віце-прем’єр-міністрові — міністрові регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства на підсумковій зустрічі у 2015 році.

Відділ новин
«Урядового кур’єра»