ФОРУМ

Україна пропонує активізувати співпрацю за напрямками, що відповідають інтересам держав-учасниць Співдружності

Співробітництво в галузі розвитку і впровадження інновацій розглядається як один із ключових пріоритетів Співдружності Незалежних Держав. Важливим кроком у цьому напрямку має стати ухвалення найближчим часом Міждержавної цільової програми інноваційного співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 року. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв у Москві на Міжнародному економічному форумі держав-учасниць СНД "20 років разом: досвід співробітництва та перспективи".

Урядовець зазначив, що програма є унікальною, оскільки вперше за ці роки зроблено спробу забезпечити реальний перехід на інноваційно-інвестиційну модель розвитку наших держав на єдиній технологічній базі". Ми розуміємо, що інновації - це шлях в майбутнє. Вони пов'язані з інвестиційним процесом. Створення умов для проведення такої роботи всіма нашими партнерами в рамках Співдружності є надзвичайно важливим для України", - заявив Андрій Клюєв.

Реалізація програми дасть змогу системно підійти до розв'язання економічних і соціальних проблем, пов'язаних із підвищенням ефективності виробництва, життєвого рівня населення, технологічної безпеки країн СНД.

Андрій Клюєв також переконаний, що учасники СНД повинні ефективніше взаємодіяти в агропромисловому комплексі. Держави мають діяти злагодженіше, аби забезпечити громадян наших країн основними продуктами харчування власного виробництва.

Зокрема, перший віце-прем'єр нагадав, що в рамках Співдружності вже створювався загальний аграрний ринок, навіть було укладено в 1998 році відповідну угоду. Однак тоді істотних результатів досягти не вдалося. "Пропоную врахувати попередній досвід, діяти швидко і злагоджено", -цитує слова урядовця департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Крім того, Україна виступає за активніший розвиток співробітництва в транспортній сфері. "Політична нестабільність в арабському світі, активізація піратської діяльності потребує від нас спільних дій у сфері захисту транспортних комунікацій, а також розвитку сухопутних трансконтинентальних магістралей на Євразійському континенті", - зазначив Андрій Клюєв. Найперспективнішим напрямком є Далекий Схід - Західна Європа (проект TRACEKA - транспортний коридор з Китаю до Голландії) - тобто відновлення історичного "шовкового шляху". Також необхідно забезпечити ефективнішу експлуатацію та розвиток ділянок міжнародних транспортних коридорів, що проходять територіями держав-учасниць СНД.